Problem z użyciem Twixtora
Siema, mam następujący problem: gdy chcę spowolnić film za pomocą twixtor'a to zamiast ten plugin materiał spowalniać to powstaje tylko jedna klatka. Inaczej swojego problemu nie umiem wytłumaczyć, niżej wrzucam film przedstawiający to:

najlepiej oglądać na 720p i pełny ekran

W razie niezrozumienia tematu, proszę pytać. Za pomoc dziękuje. Pozdrawiam.
Odpowiedz
No to jesteś niezły... Masz ustawione 0.8%, i się dziwisz, że tylko jedna klatka jest :)
Chodziłeś na matematykę? Znasz się na procentach?

Skąd w ogóle masz to ustawienie: "trol"?
Odpowiedz
Tak mam ustawione, bo koleś na yt "mówił", że takie ustawienia sa najlepsze, a nazwę to tak o wpisalem, bo była konieczna do zapisu ustawień... jakie powinny być ustawienia?
Odpowiedz
No to Cię koleś w konia zrobił.
W Twixor'ze masz okno Speed % - gdzie ustawiłeś wartość 0,800
Jako, że jest to w procentach, to masz zwolnienie o 125 razy - czyli jeśli Twój klip ma długość 7sekun oraz 5 klatek przy 25klatkach na sekundę (zmień ustawienia projektu, przy okazji, bo masz ustawione 1920x1080 @29,970i a plik wejściowy 1280x720 @25p), czyli Twój klip ma 180klatek, co przy zwolnieniu o 125razy da wynik 1.44klatki - stąd widzisz tylko jedną ;)

Ile razy chcesz zwolnić?
2x - ustaw 50%
4x - ustaw 25%
5x - ustaw 20%
10x - ustaw 10%

Chcesz przeliczyć ile to będzie w procentach?
Dzielisz "100" przez krotność zwolnienia (ile razy ma być wolniej).
Odpowiedz
Okej, ale film ma 30 kl/s. Zmieniłem Speed% np na 25% i chciałbym mieć ten, taki nienaturalny efekt (jeżeli w tym przypadku jest to możliwe oczywiście) gdzie Twixtor generuje dodatkowe, pośrednie klatki. Co w ustawieniach pluginu trzeba zmienić?
Odpowiedz
Nie kłuć się ze starszym :)
[Obrazek: attachment.php?aid=651]

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Sorry, moja nie uwaga... wyszło tak, bo ten filmik ciąłem i w 25 kl/s zapisałem... "Pełna wersja" ma 30 kl/s. Dobra mniejsza o to. Jeszcze raz zadam pytanie: jak wygenerować te sztuczne klatki?
Odpowiedz
Ty nic nie generujesz! Wpisujesz tylko, jaka ma być prędkość (w procentach). A klatki generuje wtyczka (Twixor).
Przeglądnij może materiały pomocnicze do Twixora... zamiast różne wynalazki youtubowskie, które nie wiadomo kto nagrywał, i nigdy nie ma pewności, że są bezbłędne...
http://help.revisionfx.com/search/?h=81&p=64
Odpowiedz
Kiedyś nagrałem wpadający przedmiot do szklanki z wodą tym samym aparatem (nikon d3100) i w Vegas'ie użyłem Twixtora. Za pomocą niego wyszedł mi ten sztucznie wyglądający plusk wody. Teraz chce to samo uzyskać w innym materiale, a przy ustawieniu np 50% to on się "tnie"...

Odpowiedz