Problem z renderowaniem, ucina koncowke
Siemano, zawsze jak cos renderuje, to przed kliknieciem Render As musze zaznaczyc tak: [Obrazek: scaled.php?server=51&filename=takmusze.png&res=landing]
Bo jak zaznaczam caly film o tak:
[Obrazek: takniedziala.png]
to po prostu ucina mi końcowe sekundy filmu... wie ktoś co muszę zmienić w opcjach albo coś...?
Odpowiedz
Zrób eksperyment i zamiast mp3 użyj normalnego pliku audio, np. wav. Napisz, czy też Ci ucina końcówkę.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
zrenderowałem plik wav i o dziwo nic nie ucina, wiec co mam o tym myśleć?
Odpowiedz
Że pliki mp3 to sobie możesz odsłuchiwać na mp3 playerze, do tego są. Odkąd pamiętam są problemy z tym gównianym formatem podczas edycji wideo...

Odpowiedz
ale .wmv mi ucina tak samo jak mp4 a mam mase plikow w takich formatach ktore chcialbym montowac w vegasie... nie ma zadnych kodeków albo czegos innego zeby to naprawic? zalezy mi bardzo
Odpowiedz
Ja mam ten sam problem. Ucina pliki WMV. Z pół sekundy od końca.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Nie możecie wyciemnić obrazu na końcu i puścić kilka sekund czarnego tła? Ja zawsze tak robię i nie mam problemów. Nigdy nie zdarzyło mi się aby ucinało mi film. A kilkusekundowe przedłużenie stosuję głównie dlatego gdyż YT często "zjada" końcówkę filmu.
Odpowiedz
Nie słuchacie. Niezależnie od tego czy renderujecie do mp4, wmv itd. - zmieńcie format plików audio z mp3 na wav. I sprawdźcie czy dalej brak końcówki.
Nawiasem mówiąc błąd ten został poprawiony w VP11 build 520/521 w styczniu. Ale zwyczajnie - nie używajcie gównianych formatów, nie będziecie mieć problemów...

Odpowiedz
a gdzie mogę zmienić format samego audio?
Odpowiedz
No tak "od ręki" to sobie nie zmienisz kliknięciem. Najwygodniej przepuścić hurtem wszystkie pliki mp3 przez jakiś konwerter - coś tam znajdziesz, jest tego mnóstwo, począwszy od Audacity, przez Super, bwsweet (+ ew. beLight) itd.

Odpowiedz