Prawa autorskie do intra?
Czy potrzebuję praw autorskich aby opublikować na YouTube darmowe intro ściągnięte z intrenetu? Czy tylko do muzyki potrzebuję prawa?
Odpowiedz
Raczej tak. Prawa autorskie są przynależnością do każdego właściwie obiektu (nie tylko muzyki, ale też filmu, obrazów, sampli, itd.). Jeśli autor napisał, ze możesz to wykorzystać, gdzie chcesz, to możesz. Inaczej nie, lub jest to okreslone w jakiejś licencji. O tym było tu miliony razy.
Odpowiedz
http://www.ravenprodesign.com/terms-of-use
Mógłby mi ktoś przetłumaczyć lekko? :D dokładnie to

USE - but "not" to copy, distribute and transmit the projects

Re-edit - to adapt the projects

Monetize - to make commercial use of the projects

komercyjnie można czy nie można wykorzystywać? bo u góry jest not, dziwnie to napisane a i mam pytanie czy do obrazu z gry np. z BF3 potrzebuje prawa do obrazu? przeciez kazdy nagrywa i zarabia na tym..
Odpowiedz
proszę:
http://translate.google.com/translate?sl...se&act=url
Odpowiedz
(08-09-2012, 15:43)woldim napisał(a):  z BF3 potrzebuje prawa do obrazu? przeciez kazdy nagrywa i zarabia na tym..

Jak to zarabia? Wyjaśnij :)
Odpowiedz
Ludzie nagrywają filmiki z gry i dodają swój komentarz, dodają reklamy i trzepią kasę. Ci popularni po nawet 10tys. miesięcznie i mają sponsorów, ale ja to bym chciał z 100zł zarobić :P
Odpowiedz
Ciężko mi w to uwierzyć. Kolega Ci tak powiedział czy wiesz to z potwierdzonego źródła?
Odpowiedz
ciekawe co na to skarbówka :)
Odpowiedz
Tak, ci co mają po kilka milionów odsłon, to oczywiście mogą sporo zgarnąć.
Odpowiedz
wpisz sobie na YouTube Kanały np. RockAlone2k gościu siedzi cały dzień w domu i nagrywa filmiki z gierek i zgarnia kupe kasy ma 150tys subów, tysiace wyswietleń filmów i nawet po ameryce teraz jeździ ; ) jakiś sponsor wakacje im zrobił, ciekawe czy płacą podatki :D gościu zarabia 2 razy wiecej niż srednia krajowa
Odpowiedz