Oprogramowanie do kamery
Witam.
Od jakiegoś już czasu zaczyna mnie irytować to klepanie w panel LCD w mojej kamerze (sony CX570E) w celu ustawienia ostrości, balansu itd. i tak się zastanawiam czy ktoś może słyszał o oprogramowaniu które można zainstalować sobie na lapku i poprostu jakby z lapka sterować z kamerą. Czyli cos w rodzaju powiedzmy pilota, tylko z szerszą gamą możliwości.
Szukalem troche po necie ale nic konkretnego nie znalazłem, z góry dzięki za pomoc:)
Odpowiedz
Mało prawdopodobne, jeśli nawet LANC nie ma w tej kamerce...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No jest A/V przez które podpinamy pilot tak. Więc tak sobie myślę, że pewnie dać się da, ale niekoniecznie chce się komuś to wypuścić na rynek. A pomyśleć, ze wystarczyło wydać kilka tysiecy więcej i miałbym pierścienie/dodatkowe przyciski do sterowania tym wszystkim...
Odpowiedz
Ale jesteś w stanie zrobić z nim cokolwiek więcej niż start/stop, ewentualnie w porywach sterować zoomem?
Myślę, że sam software do sterowanie to nie problem, zwykle tego typu programy są banalne, ale czy kamera jest dostosowana do takiej pracy? Do mojej producent w ogóle pilota nie przewidział, a do swojego pierwszego Soniaka dziury wycinałem by dodać nieistniejące (sztucznie wyłączone przez producenta) przyciski.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Trzeba było kupić lustrzankę Canona, możesz ją kontrolować przez USB.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości