Problem z Event Pan/Crop
Witam. Posiadam vegasa pro 10 i moj problem polega na tym, ze gdy chce obracac wideo w event pan crop to pojawiaja sie takie dziwne paski tak jak na tym filmie
dokladnie w 0:25 (uprzedam, ze to nie moj film - tylko dalem przyklad ze tez mam takie cos) Jak moge usunac te "paski" i normalnie obracac wideo w rozne strony?
Odpowiedz
Dzieje sie tak dlatego, ze zapewne rozmiar obracanego wideo jest mniejszy jak całego projektu (lub obracany element jest panoramiczny). Dlatego jedynym rozwiązaniem jest tu po prostu powiększenie obiektu obracanego - lub jeśli brzegi są jednorodne - wypełnienie czarnego tła teksturą (umieszczenie takiej warstwy z teksturą niżej i odpowiednie ustawienie trybu warstwy).
Odpowiedz
(08-07-2012, 19:29)Mateusz napisał(a):  Dzieje sie tak dlatego, ze zapewne rozmiar obracanego wideo jest mniejszy jak całego projektu (lub obracany element jest panoramiczny). Dlatego jedynym rozwiązaniem jest tu po prostu powiększenie obiektu obracanego - lub jeśli brzegi są jednorodne - wypełnienie czarnego tła teksturą (umieszczenie takiej warstwy z teksturą niżej i odpowiednie ustawienie trybu warstwy).

Nie za bardzo rozumiem, jak to rozmiar obracanego wideo jest mniejszy? Jest identyczny przeciez, wchodze w event pan/crop i klikam Flip Vertical lub Flip Horizontal.
Dalej czekam na odpowiedz.
Odpowiedz
Nie interesuje nas w tym momencie Flip H i V. Oto, jak powstają czarne pasy - zobrazowanie tego, o czym wcześniej pisałem. Po drugie mógłbyś nieco rozwinąć pytanie, bo akurat te czarne pasy to niekoniecznie mogą pochodzić od tego. Dałbyś jakiegoś screena lub cokolwiek podobnego.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Na początku event nie jest przewrócony (flipped), przewracasz go po pewnym czasie (flip horizontal) i tworzy się klatka kluczowa. I co teraz się wydarzy pomiędzy klatką początkową (nieodwrócony) a klatką kluczową (odwrócony)? Program generuje klatki pośrednie. Czy tak trudno to sobie wyobrazić?
Odpowiedz
A to do mnie? Jeśli przewrócenie następuje w czasie i są zaznaczone punkty na osi czasu, w TM, to tak jest. Ja wciąż myślę o stałym przewróceniu... ale fakt, to może być także przyczyna. Tak więc malusimilusi - sprawdź, czy w czasie otwierania okna pan crop suwak na osi czasu znajduje się na poczatku eventu, na którym dokonujesz obrotu, a nie gdzie indziej.
Odpowiedz
Nie, do autora wątku.
Odpowiedz

mam nadzieje ze w miarę dobrze zobrazowałem mój "problem"
Odpowiedz
Chcesz obracać wideo w 2d, 3d, czy chcesz zrobić lustrzane odbicie bo to zasadnicza różnica, obracać czy lustrzane odbicie. Po za tym gówniarze nie powinni palić papierosów :)
Odpowiedz
(08-08-2012, 13:55)walerka napisał(a):  Po za tym gówniarze nie powinni palić papierosów :)
mi to mówisz? ja ten film sciągnąłem z youtube.
(08-08-2012, 13:55)walerka napisał(a):  Chcesz obracać wideo w 2d, 3d, czy chcesz zrobić lustrzane odbicie bo to zasadnicza różnica, obracać czy lustrzane odbicie.
chce obracac wideo w 2d w rozne strony, tzn np. do góry nogami.
Odpowiedz