Effect (Inny odgłos strzału )
Witam.

Potrzebuje pomocy z pewnym "efektem" ja na tym edicie (chodzi mi o takie urywki pomiędzy strzałami) (53s)
Odpowiedz
Przyjęliśmy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Sprecyzuj :-)

Cytat:takie urywki pomiędzy strzałami

Ja tam nie widzę nic, jedynie zdublowany klip a następnie wycięta maska na MP5 tak, że w czasie strzału ją oświetla błysk. Nic poza tym.
Odpowiedz
No są takie urywki np jak to :
Odpowiedz
Życzymy Ci wszyscy powodzenia w rozwiązaniu problemu.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A to nie jest po prostu obcięty i powielony sample z tego strzału? Jak to przttniejsz i powielisz to daje właśnie taki "werblowy" efekt.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:to nie jest normalny dzwięk broni

Polecam wybrać się na lokalną strzelnicę i poprosić 7,62 mm kbk AK/AKM. I tak brzmi normalny odgłos tej broni.

Najpierw piszesz, że chodzi o urywki pomiędzy (podkreślam, pomiędzy!) strzałami, teraz, że chodzi już o same strzały. A tak w ogóle to nie zaznaczyłeś, czy chodzi o wideo czy o dźwięk... No chłopie ?! Jak ja mam Ci pomóc?
Odpowiedz
Cytat:Życzymy Ci wszyscy powodzenia w rozwiązaniu problemu.

Po co piszesz takie komenty ?? Nie wiesz to po co sie udzielasz ?

Cytat: to nie jest po prostu obcięty i powielony sample z tego strzału? Jak to przttniejsz i powielisz to daje właśnie taki "werblowy" efekt.

Spróbuje tego ;>

Cytat:Najpierw piszesz, że chodzi o urywki pomiędzy (podkreślam, pomiędzy!) strzałami teraz, że chodzi już o same strzały. A tak w ogóle to nie zaznaczyłeś, czy chodzi o wideo czy o dźwięk... No chłopie ?!

Masz racje , nie zbyt dokładnie to opisałem więc mówię jeszcze raz ,że chodzi mi o noo takie coś ,że słychać pojedyńcze strzały a nie całą serię.
Odpowiedz
Zauważ, że przy strzelaniu z tego MP5 z 53 czy 54 sekundy łuski wylatują po 2, 3 mimo, że słychać tylko jeden odgłos. Gość po prostu wyciął lub wyciszył w tym momencie ścieżkę z dźwiękiem strzałów normalną serią, pozostawił tylko muzykę, a następnie wstawił pojedyncze strzały z tej samej broni z efektem echo - tyle, że pod bit muzyki - a te pojedyncze strzały mógł sobie nagrać np. w czasie spokojnej gry w SP, w czasie ciszy strzelając w powietrze.

tutaj głównie oś czasu plus klawisz S się kłania. Gdybyś chciał wyciszyć moment na klipie - Insert => Audio Envelopes => Volume. Następnie na początku w miejscu, gdzie ma rozpocząć się wyciszenie klikasz na osi dźwięku dwa razy, następnie w miejscu, gdzie wyciszenie ma się skończyć. Pojawią Ci się dwa granatowe kwadraty. Przesuwasz je maksymalnie w dół ścieżki. To takie "bogaty" wariant. Można też pociąć owym klawiszem S ścieżkę dźwięku na kawałek, który ma zostać wyciszony (miejsce początek i koniec wybierasz suwakiem na osi głównej) a na tym kawałki chwytasz myszą za górny brzeg ścieżki i dźwięk na 0% (czyli przesuwasz maksymalnie w dół). Tamta wersja jest lepsza, bo przejście do ciszy nie jest takie nagłe i może zostać wyregulowane tymi punktami (możesz także naklikać ich więcej), choć przy ostrej jak tam muzyce nie będzie to miało zapewne większego sensu.
Odpowiedz