Renderowanie z Cookie Cutterem
Niedawno miałem problem z renderowaniem filmiku (temat "Kulawy obraz"). Teraz poniekąd wykryłem problem klatkowania, ścinania i nakładania się na siebie materiałów... otóż wszystko idzie zgodnie z planem, JEŻELI wyłączę wszędzie efekty Cookie Cuttera. No i jeszcze muszę renderować film po częściach, bo laptop nie wytrzymuje podczas pełnego renderowania (notabene wiecie może jak je potem "skleić"?). Ale główny problem dotyczy Cookie Cuttera, ponieważ obok "Glow" i "Brightness and contrast" jest to mój główny efekt w filmie, bez niego wszystko wygląda zupełnie inaczej. Nie wiem, jak to obejść, żeby móc bezpiecznie wkleić zaciemnienia z góry i dołu (próbowałem to zrobić na zwykłym przeźroczystym obrazku i potem nałożyć bezpiecznie jako plik .png, ale cutter nie łapie przeźroczystego obrazu).

System op: Windows 7
Program: Sony Vegas Pro 11 (32 bit)
Procesor: Intel Mobile Core 2 Duo T5800
Karta graf: ATI Mobility Radeon HD 3470

RENDERING
Audio:
Mode: CBR
Format: Windows Media Audio 9.2
Attributes: 192 kbps, 48 kHz, stereo (A/V) CBR
Video:
Mode: CBR
Format: Windows Media Video 9
Image size: High definition (1440x1080)
Pixel aspect ratio: 1,333 (HD 1080)
Frame rate (fps): 23,976 (IVTC Film)
Second per keyframe: 5
Override default compression buffer (seconds): 3
Video smoothness: 100

PROPETIES
Video:
Tepmlate: HD 1080-60i (1920x1080; 29,970 fps)
Pixlel aspect ratio: 1,000 (square)
Frame: 29,970 NTSC
Stereoscopic 3D: Off
Pixel format: 8bit (przy wyższym od razu mi "wysadza")
Full resolution rendering quality: Best
Motion blur type: Gaussian
Deinterlace: Blend fields
Adjust source (...) zaznaczone
Audio:
Master bus mode: Stereo
Number of stereo busses: 0
Sample rate (Hz): 48 000
Bit depth: 24
Resample and stretch quality: Best

Dziwi mnie ta różnica między renderingiem a propeties, ale zrobiłem tak jak było na jednym z tutoriali na którejś stronie.
Odpowiedz
To kuźwa nie rób "jak było w tutorialu"tylko postaraj się choć odrobinę zrozumieć jak to działa... Dlaczego tak a nie inaczej. Temat wałkowany na tym forum mnóstwo razy.
Zacznij może od ustawienia projektu z materiałem wejściowym i renderu z projektem.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No i właśnie:
1. Dlaczego WMV? To nie jest najlepszy format do pracy w Vegasie...
2. Rozdzielczość projektu oraz renderu ustaw TAK SAMO!
3. Klatkaż - tutaj już zupełnt meksyk. Ustaw tak samo (najlepiej zgodnie z polskimi standardami: PAL = 25klatek na sekundę),
4. Dla audio w filmie ustawiamy głębokość bitów na 16bit, częstotliwość próbkowania 48kHz.
Odpowiedz
A jaki jest lepszy format do zapisu na YT?
Odpowiedz
A gdzie szukałeś? Bo średnio dwa razy w tygodniu o tym piszemy!
Odpowiedz
Teraz na pewno wszystko było ustawione ok, zarówno w propeties jak i w renderingu. I dalej to samo. Zapisywałem w MPEG-2/wmv/avi.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości