Zamiana pliku źródłowego
Witam :)

Mam dość nietypowe pytanie. Zrobiłam video używając filmu w dość niskiej jakości, bo nie mogłam znaleźć lepszej kopii - oczywiście film jest pocięty, pododawane efekty itp. Dzisiaj znalazłam lepszą wersję - format ten sam (.avi), długość i framerate też, tylko waga większa.

I tu mam pytanie - jak 'oszukać' Vegasa, czyli podmienić plik źródłowy? Wiem, że jeśli plik jest offline (przeniesiony do innego folderu), to można go potem wyszukać i wszystkie efekty są na swoim miejscu.

Czy jest taka możliwość z podmienieniem filmu? Zależy mi na tym, bo dość się namęczyłam i nie chciałabym teraz tego wszystkiego ciąć od nowa.

Z góry dziękuję za pomoc :)

PS. Nie wiem, czy nie było już takiego tematu, starałam się wyszukać, ale nie bardzo wiem jak to nazwać. Cóż, jeśli ktoś taki założył, to chyba inaczej określił swój problem :)
Odpowiedz
Wchodzisz w Project Media, odnajdujesz owy klip, klikasz prawym przyciskiem myszy -> wybierasz Replace... - podajesz ścieżkę nowego pliku.

Ps. Jeśli by się okazało, że ten nowy jest przesunięty w stosunku do starego (nie są identyczne) - to otwórz nowy projekt, wrzuć stary + nowy, zsynchronizuj (bazą ma być stary klip - to ON jest wzorcem), a następnie zrenderuj jako nowy, i podmień własnie na ten nowy (najnowszy - czyli skorygowany klip w lepszej jakości).
Odpowiedz
Jak będą miały identyczną nazwę to nawet nie musi robić Replace, tylko przesunąć stary w inne miejsce a nowy zamiast niego.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Podczepię się i zadam podobne pytanie... Otóż mój komputer to straszny szmelc i praca z HD byłaby istną katorgą... wpadłem na pomysł, że edycję zrobię na plikach SD a potem wyrenderuję podmienione pliki na HD. Oczywiście na samym początku ustawiłbym parametry projektu pod HD. Czy taki trick zda egzamin?
Odpowiedz
Zdawał od zawsze, nie tylko w Vegasie :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dziękuję za odpowiedzi :) Na szczęście podziałało idealnie, bo inaczej chybabym sobie żyły wypruła, zanim skończyła nowy filmik ;)
Odpowiedz
Ja również dziękuję :)
Odpowiedz