Stabilizacja obrazu
Instruktor Vegasa (David McKnight) opowiada o nowej funkcji dostępnej od wersji Vegas 10 oraz pokazuje jak jej używać w swoich projektach.

Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Coś im bardzo nie wyszła ta prezentacja. Zły przykład wybrali. Nie widać zmian praktycznie.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
nie psuje jakości filmu taka stabilizacja ?
Odpowiedz
Obraz staje się momentami galaretowaty.

Co ciekawe, testowałęm stabilizację po użyciu Glidecam HD 2000 i efekt był taki, że obraz stał w miejscu podczas biegu bohatera a same flary, odbicia soczewek skakały po ekranie. Bardzo ciekawe, mogę pokazać :)
Odpowiedz
O to nieźle Bunch :] pokaż te nagranie chętnie zobaczę.
Wyważanie sam robiłeś czy nie?
Odpowiedz
Nie, wyważanie nie ja. W zasadzie to był pierwszy kontakt i tej sztuki trzeba się nauczyć. Innymi słowy po prostu kupić taki stabilizator i trenować. Bo mając go w ręku wystarczyła chwila aby wzrosło mi ciśnienie bo nic nie umiałem z nim zrobić. Obiekty uciekały mi z kadru, ręka co chwila opadała a sam stabilizator bujał sie niemiłosiernie. Nic nie wysniosłem z tej lekcji. Także muszę go po prostu mieć na własnośc i się tego zwyczajnie nauczyć.

Wrzuce może to co kumpel filmował, bo materiał z mojej ręki to czysta żenada.
ALe musisz chwile poczekać bowiem tradycyjnie w trakcie tylko renderowania Ci materiału:
[Obrazek: c1A4JeT.png]

O już, muisiałęm w MP4 ale nie MainConcept wyrenderować, bo orzy MainConcept ta szmira Vegas każdorazowo błąd wywalał:

Odpowiedz
No przyznam idealnie też nie jest, szczególnie w biegu, jakoś ręka zbyto mocno lata lewo/prawo
w chodzie jest już lepiej. A jeszcze po stabilizacji cyfrowej jest niemalże idealnie
Raport o problemie bez komentarza :D
Odpowiedz
Ten materiał był dłuższy, więc aby nie przynudzać to go pociagłem. Zwróć uwagę na ostatnie ujęcie. Tam włąśnie te takie flary latają po ekranie a obraz jest w miarę stabilny. Mi się nawet podoba takie coś. W sensie: filmujemy Glidecamem i dodajemy leciusieńską stabilizację cyfrową.
Odpowiedz
To jak już jesteśmy przy temacie Glidecam HD 2000 to przesyłam swoje testy bez stabilizacji softwarowej i obróbki kolorów. Materiał prosto z aparatu. Gdzie nie gdzie buja ale ogólnie w porównaniu do mojego poprzedniego Glidecama Pro 2000 (którego zgubiłem) jestem bardzo zadowolony. Dwa ostatnie ujęcia biegane i tam najbardziej buja.

Odpowiedz
Sorry za offtop ale mógłbyś wytłumaczyć jak zgubiłeś Glidecama?
Odpowiedz