kto mógły nazwać te efekty
Witam
Mógłby ktoś mi powiedzieć jakie to efekty?
Jeśli ktoś wie gdzie można znaleźć tutorial do zrobienia takiego filmiku prosze o info

Chciałbym zrobić coś podobnego.
Odpowiedz
To są efekty ciężkiej pracy animatorów...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Sprecyzuj, z jakiej minuty? Bo ja tam nic nie widzę :-)

1. Z tym Drop It na początku to zwyczajne wykorzystanie Track Motion/Pan Crop na tle, w którym za pomocą także tego "narzędzia" wykorzystano efekt powiększającej się czerwonej plamy.
2. Kolejno są narzucane klatki na siebie z różnymi scenami, z dodatkiem rozmycia (blur).
3. te takie "oczoje**e" sceny to też kolejno wyświetlane klatki z dodatkiem rozjaśnienia jako przejścia (tak to na pierwszy rzut oka wygląda)
4. 0:30 i ten chodzący łeb z napisem "WTF" - nic innego jak Track Motion.
5. 0:32 - kilka ścieżek, różnej wielkości o różnym levelu czy tam transparency, jako główna ta z tą najciemniejszą postacią
6. 0:34 - ten taki "skręt" obrazu - też jest w FXach SV. Tylko nazwy zapomniałem. To już sam znajdziesz.

Nie wiem gdzie można znaleźć tutoriala - i czy o ile w ogóle - przecież nikt specjalnie nie będzie robił takich dla każdego filmu. Otóż ja niezbyt cenię sobie wykonanie czegoś z tutorialu. Nie lepiej samemu poćwiczyć z efektami, niż tylko zrzynać ?
Odpowiedz
I po cholere odpowiadasz człowiekowi? Pytanie zadane w ten sposób powinno natychmiast trafić do kosza.

Odpowiedz
efix, tutaj nie ma monopolu na tylko jedną kulturę odpowiedzi.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A słyszałeś o kulturze zadawania pytań?

Odpowiedz
Kiedyś sama bawiłam się w robienie AMV/MMV w tym stylu i powiem ci że to jest masakra i mnóstwo trudnej, żmudnej roboty na dość zaawansowanym poziomie.

Nawet jeśli ktoś (Mateusz na przykład :)) napisze ci co to za efekty to nie za wiele to da. Jeśli sam nie rozpoznajesz (w całym video - tak wynika z pytania), czego tam użyto, to sugerujesz że twoja wiedza o Vegasie jest dość nikła, a to video jest hm... może nie jakoś niemożliwe do zrobienia, ale na pewno byłoby przy nim dużo dłubania.

I jeszcze jedno, czego się nauczyłam - tutaj żaden tutorial nawet do miliona efektów nie pomoże, bo siłą tego video są efekty - ale efekty dobrze użyte, zgodnie z muzyką, a tego cię nikt z tutoriala nie nauczy.
Odpowiedz