Efekt
Witam,

szukam porad, jak uzyskać efekt jak w filmiku poniżej:

Efekt dobrze widoczny od 3 minuty.

Chodzi mi jak uyzskać takie krawędzie i kolory. Jakie filtry trzeba zastosować?
Odpowiedz
Np. Soft Contrast, Color Corrector, Color Curves.
Odpowiedz
Co jest innego w tym filmie niż obraz z 3 minuty? Czym się różni ten z 3 minuty od każdej wcześniejszej minuty?

Winietowanie. Jest to efekt w GRADIENTS chyba. Nakładasz na klip i po bokach go ściemnia, oczywiśćie możesz to odedytować jak chcesz.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch jemu chodziło o wyrazistość filmu i kolory, a nie winietę :) Co do pytania, zwiększasz nasycenie i kontrast. Kolory - color correction: High na żółty, Mid też lekko, Low na granatowy. Na wyższego tracka możesz wstawić też granatowy gradient, Compositing Mode ustawić na "Add" (chyba) i zmniejszyć widoczność do jakiś 15-25%. Co do tych wyrazistych krawędzi, no tu ważna jest jakość samego materiału z kamery, możesz też na event nałożyć efekt "Sharpen" i ręcznie lekko wyostrzyć :)
Odpowiedz
Ja nie mogę założyć nowego wątku ( nie wiem czemu) mam pytanie jak zrobić efekt gdzie na przykład idę w niebieskiej bluzie i tylko bluza jest niebieska a reszta jest czarno biała? Pomóżcie nie wiem jak nazywa się ten efekt, szukam już dwa dni w sieci i nie mogę nic znaleźć jak to zrobić, mam sony vegas pro 11, dajcie prosze link do poradnika
Odpowiedz
Patrz pod hasłem "Sin City Effect". Używasz do tego tylko Color Corrector (Secondary). Przeczytaj regulamin -> zajmie Ci to minutę, a odpowie na wiele pytań ;)
Odpowiedz
(08-14-2012, 19:37)Marcq644 napisał(a):  Ja nie mogę założyć nowego wątku ( nie wiem czemu)

Też tak mam :c Liczę że nikt się nie pogniewa, jak napiszę tutaj :
http://sonyvegas.info/newthread.php?fid=12
wie ktoś jak zrobić podane efekty :
0:22 - to takie szybkie rozmycie ? chodzi mi o to, żeby trwało jakiś czas i się "cofnęło" tak jak jest pokazane na filmiku
0:23 - podobne jak poprzednie, ale rozmywa się w inny sposób
0:24 - to przejście do 0:25
1:09 - to białe migotanie ?
efekty od 5:36 ?
Odpowiedz
Zapomniałeś o linku.
Przeczytaj regulamin, będziesz wiedział dlaczego tak jest.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości