GTX 670 render sony vegas pro 9 i 10
Jest problem... moze z ustawieniem programu??? nie wiem...
Wymieniłem starą kartę ge force ( z 2010roku) na gtx 670... ale ku mojemu zdziwieniu render odbywa się conajmniej 2x wolniej... a już wcześniej mnie to denerwowało... zestaw dość mocny i7, 16gb ram, 2x 1TB dyski twarde...
Prośba o pomoc w konfiguracji nowej karty z sony vegas pro 9 i 10.

Sterowniki nvidia najnowsze...

(07-25-2012, 22:39)Drzewus napisał(a):  Jest problem... moze z ustawieniem programu??? nie wiem...
Wymieniłem starą kartę ge force ( z 2010roku) na gtx 670... ale ku mojemu zdziwieniu render odbywa się conajmniej 2x wolniej... a już wcześniej mnie to denerwowało... zestaw dość mocny i7, 16gb ram, 2x 1TB dyski twarde...
Prośba o pomoc w konfiguracji nowej karty z sony vegas pro 9 i 10.

WIN 7 64 bit sony vegas pro9 oryginał + aktualizacja do pro 10 oryginał

Sterowniki nvidia najnowsze...
Odpowiedz
a zasilanie do karty podłączyłeś?
Odpowiedz
wszystko podłączone... z resztą gtx 670 wogóle nie odpala bez podłaczenia 2 źródeł:-)

Liczyłem na zdecydowane przyspieszenie renderu i poprawy jakości... stara karta to gtx260

teraz np. idzie render 3,5 minutowego filmiku w hd 1080i mts już ponad 40 minut...coprawda z kilkoma (2-3 efektami drobnej korekcji kolorów... jest na razie 60%... tragedia
Odpowiedz
Nie no. Bez przesady.
U mnie na C2Q 2.66Ghz CPU + NVidia GeForce GTX 560 zapitala szybciej, jak prędkość odtwarzania.
Co prawda, przy ciężkich pluginach (typu Neat Video - odszumianie), trwa trochę dłużej... ale normalnie render AVC do AVC zapitala elegancko.

Przy Twojej konfiguracji, powinno iść conajmniej w czasie rzeczywistym.
Spróbuj zainstalować najnowszego Vegasa (Pro 11). Może jest jakiś problem z rozpoznaniem karty... w co wątpię, ale może jednak...
Poza tym, Vegas Pro 9 nie jest dopalany przez GPU, ale sam CPU powinien zapierdzielać. W końcu to i7!
No.. chyba, że właśnie tu jest problem...
Odpowiedz
Dopiero SV 11 wykorzystuje kartę graficzną do renderingu. W SV 10 owszem jest wykorzystywana, ale tylko do konwersji video do konkretnego formatu. A poza tym co to za dyski twarde?
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz
Słuszna uwaga z tymi dyskami!!!:-) to one mocno ograniczja mój zestaw...
Rozbudowałem sobie dość mocno tki zestaw HP 130pl (był w 2010 roku na rynku taki nawet nieźle wypasiony HPek w sklepach)... Kupiłem go w okazyjnej cenie z gwarancją ipt... Ale ma dyski WC Caviar Green 2x1TB 5400rpm (wolniejszych chyba nie było:-))...
Zrobiłem wczoraj test z jakimś starym Seagatem 7200rpm...
Renderuje zdecydowanie szybciej:-) ale jeszcze muszę wycisnąć więcej...
Dlatego obecnie w planach zakup 2 dysków minimum 1TB każdy...
O ile ogranicza mnie troche płyta główna którą wymienię jednak nie wcześniej niż w roku 2013 o tyle zakup dysków priorytet na teraz...

Aaaa i wczoraj zakupiłem upgrade SV11 (nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wreszcie mogę wykorzystać GPU karty GTX670!!!) a to tez daje speeda:-)

Tylko te dyski:-)

Prośba o radę w temacie zakupu dysków (najlepsze i najszybsze do renderu HD) w gry nie gram i komp jest tylko do filmów i grafiki...

Zakładam nowy temat na forum...

Dzięki wszystkim za sugestie i pomoc !!!
Odpowiedz
Z tym VP11 to się trochę pośpieszyłeś, bo niedługo będzie VP12 :)
Ale tak czy inaczej, faktem jest, że dopalenie GPU, jeszcze przy Twojej karcie, to niezła sprawa...
Odpowiedz
(07-27-2012, 12:33)Drzewus napisał(a):  Aaaa i wczoraj zakupiłem upgrade SV11 (nie wiem czy dobrze zrobiłem ale wreszcie mogę wykorzystać GPU karty GTX670!!!) a to tez daje speeda:-)

i działa Ci wspomaganie tej karty przy renderingu Mainconcept AVC/AAC?
Bo podobno masa ludzi ma problemy z gtx670. Wywala jakiś nieznany błąd.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości