Dvd Architect
Około 4 tygodni temu zrobiłem format kompa i od tamtego czasu wszystko się posypało. Mianowicie chodzi o Dvd Architecta.
Od tamtej pory nie mogę nic wyrenderować, program muli już podczas przygotowywania projektu i często sie wywala do windowsa. O renderze moge zapomnieć, kilka godzin mija zanim okresli czas jaki zajmie mu render i później oczywiście się wywala. Próby instalacji w innych lokalizacjach nic nie zmieniły. Zainstalowałem nawet niższą wersje w nadzieji ,że może to coś zmieni ale też lipa. Tak więc teraz prośba do was, pomożcie!!!!! Pliki jakie wrzucałem do architecta to wmv wyrenderowane w vegasie. Próbowalem też wrzucić mpeg2 wyrenderowane w vegasie, niestety nic się nie zmieniło. W desperacji zainstalowałem inny program, Corel DVD MovieFactory Pro 7 i ten też poległ podczas renderowania. Już nie mam pojęcia gdzie może być problem, może ktoś z was ma jakieś pomysły.
Dzięki i pozdrawiam.
Odpowiedz
Po pierwsze - zrób porządek na komputerze... bo skoro jest prpboem, to trzeba najpierw poradzić sobie z windowsem, a dopiero później z Vegasami oraz DVD Architectami..

Po drugie - nie wiem, kto Ci doradził, żeby robić authoring przez WMV... ale to chyba jedna z gorszych dróg. Standard DVD Video wykorzystuje MPEG2. JAkbyś poszukał, to byś znalazł odpowiednie ustawienia, przy których DVD Architect nawet nie dotyka materiału, tylko kopiuje (nie musi przeliczać). Nie dość, że to spora oszczędność czasu, to przede wszystkim brak przekodowywania wpływa na jakość materiału wideo (brak ponownego przeliczania = brak utraty jakości).
Odpowiedz
Ok. Rozumiem, ale co masz na myśli, mówiąc, zrób porządek na kompie?? System jest świeży jak bułeczki. Nie wiem co mogę zrobić. Proszę o jakies wskazówki.

Pozdrawiam
Odpowiedz
pisałeś, że komputer muli, więc zakładam, że nie dlatego, że sobie wakacje urządził, tylko coś jest zwalone. A co? Skąd mam wiedzieć. Musiałbym do Ciebie podjechać, i zaglądnąć tu i tam.
Przede wszystkim musisz zadbać o to, żeby sam system był stabilny. Sprawdzić komputer, czy nie ma jakiś wirusów itd. Następnie zaktualizować wszystko do najnowszych wersji (sterowniki, programy, łatki windowsowskie). Później już tylko optymalizacja tego wszystkiego, czyli wyczyszczenie rejestru ze zbędnych/błędnych wpisów, defragmentacja dysków, defragmentacja rejestru.
Po tym wszystkim kontrolny restart komputera, oraz sprawdzenie autouruchamiania usług, oraz wyłączenie tych, które są zbędne. Ponowne sprawdzenie rejestru -> defragmentacja, jeśli coś znowu było usuwane itd.
Po tym wszystkim można powiedzieć, że komputer jest przygotowany do pracy.

piszesz, że system jest świeży, ale wcześniej pisałeś, że już 4tygodnie po reinstalce komputer muli... więc sam sobie odpowiedz, czy aby na pewno wszystko z nim OK?

Może jakiś problem hartware'owy? ciężko mi powiedzieć tak na odległość, tylko na podstawie Twojego wcześniejszego wpisu.

Ps. Jeśli masz podejrzenia co do wirusów, to możesz skorzystać z programu ComboFix - ale zapoznaj się wcześniej z instrukcją...
Odpowiedz
Komputer nie muli tylko dvd architect się ścina. Mimo wszystko dzieki wielkie za wskazówki. Będę walczył z tym dalej. Posprawdzam co się da i zobaczę co będzie sie działo.
Pozdrawiam.
Odpowiedz
A próbowałeś do DVD Architecta wrzucić coś normalnego? (w sensie MPEG2 zgodne ze standardem DVD)? Czy tylko WMV?
Bo jakby to powiedzieć... WMV jest raczej do oglądania na komputerze, i to na dodatek na windowsie, a standard jest jednak inny (szczególnie jak mówimy o DVD).

W Vegasie masz nawet gotowe template, do renderowania pod DVD Arch.
Dodatkowo, możesz (co jest zalecane) osobno renderować obraz, a osobno dźwiek (w osobnych plikach).
Wtedy, DVD Architect nawet nie będzie ruszał Twoich plików, tylko jedyne co będzie miał do przeliczenia, to menu, oraz rozdziały... A authoring będzie trwał kilka sekund/minut (w zależności od długości strumienia, oraz szybkości dysków).
Odpowiedz
Wyrenderuje coś w vegasie pod dvd architecta i sprawdze. Dam znać najwcześniej jutro co z tego wyszło.
Dziwi mnie tylko to,że przed formatem robiłem dvd z plików wmv i nie było żadnych problemów.

Jeszcze raz dzięki za pomoc.
Odpowiedz
No to się w końcu zdecyduj...
Raz mówisz, że coś się pitoli, na co powiedziałem, żebyś zrobił porządek.
Później mówisz, że masz porządek, tylko DVD Architect szwankuje...
a na koniec znów, że przez formatem było ok.

Zgaduj zgadula...

Jak na moje oko, sam nie wiesz, co się u Ciebie w systemie dzieje. Masz zasyfiony komputer, mimo, że 4tygodnie po reinstalce...

Skoro wcześniej DVD A. chodził byz problemów, a teraz "ścina"... to chyba nie jest problem programu... Przecież instalujesz dokładnie tę samą wersję. No nie?

Patrzyłeś na ComboFix? Pewnie nie...
Najpierw posprzątaj, jak radzą Ci inni!
Odpowiedz
Oczywiście cały czas zakładamy, że mówimy o oryginalnym programie, bez cracków i innego syfu...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A więc sprawa wygląda tak, komp wyczyszczony i przeskanowany combofix.

Cały materiał na dvd przygotowałem pod architecta, video w formacie mpg2 i audio w ac3 i z tym materiałem nie powinno być już problemów.
Materiał na tło również przygotowałem w vegasie, video w mpg2 i audio w ac3. Wszystkie pliki były renderowane z takimi samymi ustawieniami!

Problem pojawia się później, gdy przechodzę do robienia dvd. Architect po sprawdzeniu materiału wyświetla okno, w którym daje możliwość optymalizacji materiału, wyświetla wszystkie pliki, które są umieszczone w projekcie i ich parametry. Wszystkie pliki audio i video które dodałem są ok z wyjątkiem dwóch plików video, które są w menu, architect pokazuje że te pliki muszą byc ponownie rekompresowane. Po przejściu dalej, architect zaczyna renderować menu ale zatrzymuje się w połowie renderowania video pierwszego menu. Nie zawiesza się, licznik czasu dalej idzie, tylko postęp stoi w miejscu.

Jeżeli macie jakieś pomysły to proszę o pomoc. D

Dzięki i pozdrawiam
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości