Niwelowanie przesterów
Przestery to chyba zmora każdego amatora filmowania...
Mój track od dźwięku jest praktycznie cały wypełniony (załącznik, gain 0dB). :( Niestety przestawiłem nagrywanie na ręczne i dałem zbyt duże podbicie (brak odsłuchu doprowadzi mnie kiedyś do szału...) - stąd to gówno.
Nie znalazłem na forum odpowiedzi na pytanie: Jak zmniejszyć przestery w dźwięku? Czy da się to w ogóle zrobić? Podpowiem, że próbowałem Track Noise Gate, ale efekty są mizerne.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Znaczy się pisząc "przebitki" masz na myśli przesterowanie?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Przestery. Powaliło mi się zupełnie bo jestem zdenerwowany. 3 godziny siedzenia na nic.
Odpowiedz
Generalnie to ten rodzaj błędu, który jest zasadniczo nienaprawialny. Można go tylko złagodzić. Może mateuszszar albo walerka coś podpowiedzą, ale cudów się nie spodziewaj. Jest plugin Izotope który czasem działa cuda, ale drogi. No i najnowsze dziecko (adoptowane...) Sony, czyli SpectraLayer, być może na demie coś tam zdziałasz, nie próbowałem tego softu (pomijam, że nie mam wiedzy niezbędnej w jego wykorzystaniu...).

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Odpowiedz
Dzięki efix, dzięki Pinto. Wiem, gdzie jest tego demo nawet. ;) Okazało się, że kiedyś byłem już na stronie producenta, tylko zapomniałem, że mam ją zapisane w zakładkach...
Odpowiedz