Antywirus a SV
Czołem wszystkim! Szukałem i jakoś tematu takiego nie znalazłem. O co mi znowu chodzi? (nieeee , nie będzie znowu wałkowania o błyskach , renderowaniu, maskowaniu, ble ble ble ble). Otóż na pewno ktoś z Was spotkał się z takim problemem, że antywirus blokował mu jakąś aplikację, lub w ogóle ignorował i odbierając jako wirusa usuwał ... Ja natomiast dotarłem, że czasem włączając SV można napotkać problemy z uruchomieniem. To jakieś błędy, to jakieś odmowy dostępu... okazuje się, że przy wyłączeniu właśnie naszego antywira wszystko wraca do normy (okazuje się, że to także może być jedną z przyczyn odnośnie uruchamiania się tej wersji 11 ). Pytam więc: który z antywirusów sprawił Wam najmniej kłopotów, jednocześnie zapewniając porządną ochronę przy minimalnym zajęciu CPU? Aktualnie mam wgranego jakiegoś TrustPorta, ale właśnie licencję szlag trafił i szukam za jakimś nowym programem. Mam na oku 3 marki - Kaspersky, Norton i McAffe . Który z tych produktów posiadacie/znacie/słyszeliście, iż spełnia ww. warunki? Nie wiem, jak będzie wyglądać współpraca z SV 12, ale przyjmijmy, że biorę pod uwagę póki co 10 i 11.
Odpowiedz
Jedynym antywirusem z którym miałem w życiu problem było jedno z wydań Pandy, które nie lubiła się z niektórymi chipsetami płyt głównych. Nortona zawsze unikałem, bo był jednym wielkim syfiastym kamieniem u nogi. Przez długi czas używałem NODa, miał bardzo dobry stosunek "mocy" do obciążenia systemu, ale na przełomie roku coś spieprzyli i zaczął bardzo mulić komputer, szczególnie podczas pracy w sieci z domeną. W domu mam teraz Kasperskiegie, jest OK wg mnie.
Ale - majster, zdecyduje się, co chcesz robić. Jak pracujesz na serio nad wideo, to WYŁĄCZASZ antywirusa i odpinasz od netu.... Choćby dlatego, że antywiry domyślnie kontrolują operacje zapisu i odczytu z dysku a specjalnie nam nie zależy, by spowalniać takie operacje...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(07-21-2012, 23:05)efix napisał(a):  Jedynym antywirusem z którym miałem w życiu problem było jedno z wydań Pandy, które nie lubiła się z niektórymi chipsetami płyt głównych. Nortona zawsze unikałem, bo był jednym wielkim syfiastym kamieniem u nogi. Przez długi czas używałem NODa, miał bardzo dobry stosunek "mocy" do obciążenia systemu, ale na przełomie roku coś spieprzyli i zaczął bardzo mulić komputer, szczególnie podczas pracy w sieci z domeną. W domu mam teraz Kasperskiegie, jest OK wg mnie.
Ale - majster, zdecyduje się, co chcesz robić. Jak pracujesz na serio nad wideo, to WYŁĄCZASZ antywirusa i odpinasz od netu.... Choćby dlatego, że antywiry domyślnie kontrolują operacje zapisu i odczytu z dysku a specjalnie nam nie zależy, by spowalniać takie operacje...

Jak słusznie zauważyłeś Norton był kulą u nogi. Teraz jest całkiem dyskretny i mało wymagający. Potwierdzam, że NOD sie popsuł i zaczął zamulać system. Ja używam Symanteca i podczas pracy na SV włączam trb "dyskretny" i wszystko hula, no oprócz foch jakie ma sam SV.
Odpowiedz
A korzystał ktoś z tego o nazwie AVG?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Pewnie Ty? :)
Odpowiedz
No, ja. <--- super odpowiedź w temacie.
Odpowiedz
Mam na jednym z kompów. No po prostu jest, póki co nic się nie przyplątało... Zasadniczo trudno w warunkach domowych dobrze ocenić antywira. I bardzo wiele zależy od jego konfiguracji.

Odpowiedz
Mi się podoba to, że pracuje w tle i nie zawraca gitary tak jak te wszystkie inne domyślnie.
Odpowiedz
Zawsze gdzieś masz kompromis. Czy kontrolować każdą operację wejścia/wyjścia czy nie? Czy bazować na sygnaturach, czy dodatkowo na heurystyce? Czy pilnować non stop wszystkiego, czy tylko najwrażliwszych elementów? To tak jak z bezpieczeństwem. Kiedyś na szkoleniu z SuSe bawiliśmy się w różne poziomy bezpieczeństwa. Generalnie po ustawieniu trybu "paranoic" skończyło się na reinstalce :)
Ogólna zasada jest taka jak mówiłem. Komputer "od wideo" masz osobny i odcięty od sieci. Albo conajmniej na czas pracy odcinasz i wyłączasz antywirusa.

Odpowiedz
Cytat:Komputer "od wideo" masz osobny i odcięty od sieci.
Moje marzenie!
Odpowiedz