Zamiast filmu czarny ekran
Nagrałem film z gry frapsem i zkonwertowałem go programem o nazwie
Kod:
PocketDivXEncoder_0.3.96.exe
na home cinema.

Wklejam to do vegasa i w trimmerze wyświetla mi się normalnie ale jak dam ten film na track to na podglądzie wyświetla mi się cały czarny. Myślałem że to błąd podglądu jakiś ale nie, na wyrenderowanym video wyświetla mi się to samo co na podglądzie.

Da się coś ustawić, żeby działało normalnie?

Z góry thx.
Odpowiedz
A może by tak jaśniej? Screeny, kodeki, wersja i jakie rozszeżenia.
Odpowiedz
Vegas movie studio platinium 9.0
[Obrazek: sonybug.th.png]
tutaj screenshot z tracka
[Obrazek: sonybug2.th.png]
tutaj screenshot z trimmera

rozszerzenie filmiku to avi

kodeki jak sama nazwa programu chyba divx

coś jeszcze podać?
Odpowiedz
Hmm, może zacznę od tego, iż dlaczego go konwertujesz po nagraniu frapsem? Lepiej filmy obrabiać we frapsie jak nie są skompresowane.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
ech szkoda tylko że zajmują straaasznie dużo :)
Odpowiedz
Zmontujesz i usuniesz te nagrania, rozmiar raczej nie powinienn za wiele przeszkadzać.
Odpowiedz
To jest firmowe zagranie Vegasa. Mam tak samo.
Z tą różnicą, że montuje kipy - wszystko OK. Klipy nagrane Frapsem i potem, jak już zmontuję trochę materiału, NAGLE Vegas wyświetla mi albo czarny ekran, albo czerwony. Jedno z dwojga. I to takie błądzenie tylko, bo przyczyny nie sposób poznać. Jak mu [Vegasowi] pasuje.

Z racji tego, że też używam Frapsa, powiedz mi czy znalazłeś już może rozwiązanie?
Ale założę się, że nie znalazłeś, gdyż Vegas jest złym programem do montażu ze względu na te swoje własne idiotyzmy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Niestety te błędy występują, tak więc proponuję sv 8.0 pro ma najmniej błędow
Sprawdź z wersją vegasa 9.0 32bit, z wersją 64bit miałem małe problemy, natomiast 32 nie sprawia żadnych.
Odpowiedz
Mam 32 bitową, wersji 64 bitowej do systemu 32 raczej nie spróbuję, prawda?
Co do tego, że Vegas 8 ma mniej błędów - mogę się chyba zgodzić.
ODKĄD MAM VEGASA 9 i to w wersji najnowszej - c, denerwuje się przy KAŻDYM projekcie jaki otwieram. Zawsze coś się gryzie, zawsze program coś gubi, ZAWSZE COŚ!

Z chęcią montowałbym na Vegasie 8, ale irytuje mnie ten jasny kolor menu. Gdybym umiał zmienić kolory to bym się przesiadł. Montuje na nie ostrych, ciemnych klipach i kiedy podnoszę wzrok z okna linii czasu na podgląd to nic nie widzę, bo biały kolor okienek mnie zaślepia w zestawieniu z ciemnymi barwami klipu z podglądu.

KORZYSTAJĄC Z OKAZJI: Czy umiecie zmienić kolor okienek w Vegasie na ciemniejszy?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz