Lista życzeń do Vegas 12 Pro
A tak z ciekawości - czego oczekujesz od wersji 12? Jakiś szczególnych bajerów? Czego się spodziewasz?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Myślę, że z Motion Tracking to już sobie chłopaki z Sony poradzą. Przede wszystkim chyba lepszy (choć i tak jest świetny) interfejs, kompatybilność z większą ilością rozszerzeń (choć teraz i tak jest nieźle) i przede wszystkim może poprawiona praca programu na słabszych komputerach. Może jeszcze bardziej ulepszone 3D, wraz z kamerami (podobnie jak w AE). Prawdę mówiąc to tylko ten Motion Tracking mnie tu głównie interesuje... Ale jeśli nie - no cóż... ale i tak będę musiał zainwestować. Głównie dlatego, że kręci mnie to i jest takie uczucie, by stworzyć coś własnego, a nie nabijać oglądalność innym...
Odpowiedz
Jakby Ci to powiedzieć... Biorąc pod uwagę te życzenia, obawiam się, że będziesz zawiedziony...

Odpowiedz
Czy SCS zaskoczy kiedyś użytkowników, tak żeby im szczęki opadły? Wątpię. A do szczęścia przecież naprawdę niewiele brakuje, np. tak jak napisał Mateusz Track Motion z prawdziwym 3D i śledzeniem ruchu :) Vegas powinien stać się bardziej modułowy i wtedy mogliby zaoferować to pełne 3D jako opcję, za którą chętnie bym zapłacił. Poza tym niech dodadzą wreszcie nowe metody skalowania obrazu, bo szlag człowieka trafia.
Odpowiedz
Śledzie pojawia się bardzo często jako życzenie i niestety póki co zostało zignorowane. A skalowanie - masz na myśli redukcji rozdzielczości do rozdzielczości projektu? Obawiam się, że też dupa, ale też powtarza się w życzeniach, sam pisałem parę razy. I w 10, i w 11 i teraz w 12... Niestety z tego co pamietam, ta niby z pozoru prosta zmiana wymagała by totalnej przebudowy "workflow" obrazu, w zasadzie zmiany filozofii działania tego programu jeśli chodzi o operacje na obrazie, więc - chyba na razie zwyczajnie im się nie opłaca.

Odpowiedz
Lista życzeń? :)
To ja poproszę obsługę wtyczek RTAS... i wersja Vegasa pod MACa - to mogłoby być coś...
Odpowiedz
Mam na myśli zarówno redukcję rozdzielczości jak i skalowanie do większej. W pierwszym przypadku by się przydał lanczos, a w drugim super-resolution. Lanczos ma oczywiście swoje wady, ale rezultat jest dla mnie zadowalający w porównaniu z bicubic z Vegasa. Nie wiem, czy wymagałoby to totalnej przebudowy "workflow", przecież już mam w Vegasie mozliwość zmiany metody skalowania, która jest kretyńsko powiązana z opcją "Full-resolution rendering quality", więc można by tam dodać dodatkową pozycję do wyboru.
Odpowiedz
Aaaaa o tym mówisz, myślałem że o klasycznym efekcie importu bitmap na przykład. Były takie postulaty. Póki co także niezrealizowane...
Vegas pod Macka - póki co... nie sądzę. Musieliby od nowa go przepisać, teraz to dotnetowa, do zrzygania windowsowa aplikacja. Ale rynek jest jaki jest i pewnie w końcu zostaną zmuszeni, by przetrwać. O RTAS nic nie słyszałem. Nikt też nie pytał.

Odpowiedz
A ja sobie tak myślę...
- obsługa formatu .mkv (takiego chyba nie obsługuje?) i tym podobnych, "dziwacznych"
- bardziej inteligentny Pan Crop (maska automatycznie podążająca za wyciętą postacią... ach, te marzenia :))
- może więcej dodatków, typu przejścia, darmowe tekstury, jakieś sountracki i efekty dźwiękowe jak w SVMSHDP11PS?
Odpowiedz
Podzieliłem wątek zgodnie z życzeniem Pinto. Tekstury i inne pierdoły są właśnie dlatego w "Studio", by każdy w domu miał radochę ze zrobienia filmy z wakacji i urodzin cioci. Wersja pro jest dla pro. A pro sobie kupują ze stocka co tam potrzebują :)
Niestety nie mogę Wam w zasadzie nic powiedzieć o 12, ale tak patrząc to całość od dłuższego czasu jest dosyć jasno ukierunkowana na telewizję i film, a nie (bez urazy) pierdoły. Więc rzeczy typu mkv, bajer przejścia, wspomaganie FRAPSa itd. są "w ostatniej kolejności odśnieżania".
Nie wierzę też, zwłaszcza, że współpracuje a nie konkurują np. z Borisem, by SCS starała się robić z Vegasa jakiś program quasi-kompozycyjny o dodawać trackingi i inne takie.

Odpowiedz