Jak podzielić materiał wyrenderowany w SV na 2 oddzielne płyty dvd w DVD ARCHITECT?
Konkretnie – co zrobiłem:
1) stworzyłem materiał video oraz audio w SV pro11 zgodny z templatką PAL DV (720x576; 25,000 fps)
2) wyrenderowałem materiał video o parametrach zgodnych z zaleceniami kolegi Efixa z templatki DVD Architect PAL video stream (z VBR choć to chyba akurat bez znaczenia)
3) wyrenderowałem audio z templatki Stereo DVD (Audio: 192 Kbps; 48 000 Hz; 24 Bit; Stereo; AC3)
4) Wrzuciłem to wszystko do DVD ARCHITECT podzieliłem na 7 scen plus stworzyłem pasujące menu z muzyką i jedno podmenu z listą scen.

Projekt przy tak dobranych ustawieniach zajmuje 6,5 GB i znacząco przekracza 4,3 GB bezpieczne dla płyty DVD.

Co chcę:
Chcę nie zmniejszać jakości materiału i nagrać go po prostu na 2 osobne płytki DVD tak by każda miała swoje działające menu itd (każda 1 warstwowa o pojemności 4,7).

Nie mogę nigdzie znaleźć odpowiedniej opcji w Architect do jakiegoś podzielenia lub dopasowania projektu na 2 lub więcej nośników.
Podkreślam, że nie chcę korzystać z opcji „optimize disc” i nie chcę pogarszać jakości materiału – film ma 1h46m i powinien być na 2 płytach moim zdaniem.

Czy jedynym wyjściem jest renderowanie w SV np. połowy materiału do jednego projektu DVD A i drugiej połowy do drugiego projektu czy też jest jakaś prosta metoda żeby DVD A podzielił to optymalnie?

PS. Rozumiem, że menu się wysypie – to nie problem zrobiłem 2 projekty w DVD A: cz1 i cz2 z dopasowanymi menu do zawartości ale nie mam sposobu, żeby usunąć niepotrzebną część materiału video/audio z projektu i disc space pokazuje mi 6,5 GB mimo że wyciemniłem suwakami „Set point in” / „SetPoint Out” połowę materiału na każdym podprojekcie.

Pracuję na legalnym SV Pro11 z wszystkimi dodatkami w tym Architect Pro 5.2

Za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny,
pozdrawiam serdecznie
Krzysiek
Odpowiedz
Nagrać na dwuwarstwową płytę.
Odpowiedz
(07-17-2012, 13:58)Pinto napisał(a):  Nagrać na dwuwarstwową płytę.
Dziękuję, wiem o takiej możliwości.
Ale nie o to mi chodziło.
Chcę tak jak napisałem nagrać to na najzwyklejszych płytach DVD 4,7 GB.
Zresztą materiał może następnym razem przekroczyć 8,5 GB oferowane przez płyty 2 warstwowe i problem będzie taki sam :)
Jak w DVD A podzielić skutecznie materiał już wyrenderowany w SV na 2 lub więcej nośników (płyt dvd czy BD - bez znaczenia)
Odpowiedz
Musisz zrobić osobne projekty dla pierwszej i drugiej płyty (osobno wyrenderować obraz oraz dźwięk, i przygotować odpowiednie menu).
Odpowiedz
(07-17-2012, 14:27)mateuszszar napisał(a):  Musisz zrobić osobne projekty dla pierwszej i drugiej płyty (osobno wyrenderować obraz oraz dźwięk, i przygotować odpowiednie menu).

OK, dzięki tak zrobiłem żeby rozwiązać problem.

Ale nie chce mi się wierzyć, żeby nie było jakichś możliwości w samym DVDA.
Zauważyłem, że program ma opcje "SET POINT IN / OUT" - znajdują się one na linii czasu materiału dodanego do projektu w DVDA.
I wyciemniają zaznaczoną część materiału a w podglądzie działa to tak jakby materiał wyciemniony tymi znacznikami nie był brany pod uwagę (czyli dokładnie tak jak chciałem!).
Tylko, że "Disc Space Used" pozostaje bez zmian i nie mieści się to na 1 płycie dvd.
Tego nie rozumiem - może gdzieś popełniłem błąd ale nie umiem zmusić DVDA do "obcięcia" nadmiarowej części materiału wideo/audio.
Czy ktoś w ogóle robił coś z tymi markerami "SET POINT IN / OUT"?
Czy dobrze myślę, że powinny służyć do usuwania część materiału z projektu?
Odpowiedz
dlatego - jak napisałem - osobne rendery -> osobne projekty.
Odpowiedz
Znaczniki o których piszesz nie powodują że plik jaki zaimportowałeś do projektu w DA w cudowny sposób się zmniejszy. Jeśli ma 6,5 GB to znaczniki nic nie zmienią. Polecam wtyczkę do SV Vasst Ultimate, gdzie w łatwy sposób można sprawdzić jaki bitrate rendereowanego materiału musi zostać zastosowany aby plik zmieścił się na płytę DVD, BD, jedno- czy też dwuwarstwową.
Wideofilmowanie
Streaming wynajem sprzętu 
Odpowiedz
OK, dziękuję wszystkim za szybkie odpowiedzi.

Vasst Ultimate wygląda fajnie ale jest płatna a dla samej funkcji przeliczania trochę szkoda mi kasy na nią.
Znalazłem w sieci niejaki: Mark's DVD Bitrate Calculator - od biedy pomaga przeliczyć jaki bitrate pod dany projekt w SV zadać żeby na płytę się zmieściło i jest darmowy.

Dzięki i pozdrawiam
Krzysiek
Odpowiedz
Osobiście używam Bincsoft Bitrate Calculator - jest darmowy.
Odpowiedz
(07-17-2012, 16:14)mateuszszar napisał(a):  Osobiście używam Bincsoft Bitrate Calculator - jest darmowy.
znalazłem - fajny i bez instalacji i można dobrać dowolne wielkości/pojemności.
Serdecznie dziękuję :)
Odpowiedz