Lustrzanka jako kamera
Witajcie
Czy słyszeliście ze pojawiły się lustrzanki cyfrowe które filmują w pełnej rozdzielczości fullHD 1920x1080px? Posiadacie lustrzanki Canon 5d mark II, 7D czy 500d?
Zapraszam na Pierwsze polskie forum filmowania lustrzankami cyfrowymi.

http://www.moviesdslr.pl

PS. do moderatora
jest to informacja o możliwości kręcenia filmów z aparatu fotograficznego. proszę nie traktować ten temat jako spam
Odpowiedz
Hmm, można nagrywać dopóki miejsce na karcie się kończy czy są jakieś ograniczenia czasowe, np. nagrywa tylko przez 5 czy 10 minut?
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Jest jeszcze jedno forum związane z tą tematyką (2 dni młodsze), ale więcej się na nim dzieje. Co do @upa - można nagrywać tak długo, na ile karty wystarczy, lecz jak chce się długo nagrywać trzeba mieć duuuuuuuuuże kary(10sec ~100 mb w 1080p). Jeżeli to kogoś interesuje - odsyłam na bloga poświęconemu tym lustrzankom (http://inspiredbylife.pl/), jeżeli się doszukacie możecie znalaźć reklamy, teledyski, reportaże nagrane lusrzankami.
Odpowiedz
Już dawno o tym słyszałem, żadna mi to nowość. Z resztą zbieram właśnie kasę na takie cacko, może za rok sobie kupie jak dobrze pójdzie :D
Odpowiedz
Naffnaff, życzę powodzenia :) 8tys za lustrzankę body. Mi się wydaje, że bardziej się opłaca kupić zwykłą kamerę FullHD+mini35.
Odpowiedz
Moim skromnym zdaniem lepiej zainwestować w kamerę, a nie lustrzankę z opcją nagrywania wideo. Po 1 będzie taniej i po 2 wygodniej.
Odpowiedz
(12-20-2009, 10:26)tijeckt napisał(a):  Mi się wydaje, że bardziej się opłaca kupić zwykłą kamerę FullHD+mini35.
No na pewno się bardziej opłaca, mniej kasy się wyda, ale efekt nie jest zadowalający jak dla mnie. Adapter psuje obraz, przyciemnia go (potrzebuje dużo światła), obraca, utrudnia filmowanie, ręcznie trzeba ostrzyć - same wady a zaleta tylko jedna (filmowy wygląd).

Wiadomo taka lustrzanka też nie jest idealna, ma swoje plusy i minusy, ale na pewno nie a tylu wad co adapter mini35. Do lustrzanek można podłączyć zewnętrzny mikrofon. Poza tym lustrzanka (tak która chce kupić - Canon 5d mark II) to także świetny aparat foto - 21 mln pixeli (pełna klatka).

Mimo to i tak nie sprzedam swojej kamery, bo nie do wszystkiego nadaje się taka lustrzanka, dynamiczne, szybkie ujęcia nie nadają się do kręcenia - powstaje tak zwany efekt Rolling Shutter
Odpowiedz
(12-20-2009, 21:59)naffnaff napisał(a):  Mimo to i tak nie sprzedam swojej kamery, bo nie do wszystkiego nadaje się taka lustrzanka, dynamiczne, szybkie ujęcia nie nadają się do kręcenia - powstaje tak zwany efekt Rolling Shutter

Możliwe, że to usuneli, ponieważ u mnie w aparacie się takie coś nie pojawia ;)
Odpowiedz
Masz lustrzankę z funkcją nagrywania wideo? Bo to tylko w lustrzankach występuje. Ale ostatnio czytałem, że efekt ten można zniwelować za pomocą odpowiednich pluginów :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości