Timeline - małe problemy
Mam mały problem z przesuwaniem klipów po timeline - tylko błagam nie piszcie że poszukaj w instrukcji czy na forum bo człowiekowi odechciewa się potem tych for i zastanawia się po co one w ogóle i dla kogo są (:

Otóż mam kilka klipów z audio i chcę je zsynchronizować tylko że jak włącze ikonke ignore Event Grouping to nie przesuwa mi ścieżki video ale wtedy audio dopasowuje do ścieżki poniżej idealnie ale nie oto chodzi bo chce aby w ślad za audio przesunęła się ścieżka video. Jak przy wyłączonym Ignore Event ... przesuwam audio z video to nie mogę idealnie dopasować ścieżek do audio - gdzie robię błąd?

Chcę się nauczyć Sony Vegas może z czasem mi się uda :)
Pozdrawiam, Piotr!
Odpowiedz
Czyli jeszcze raz... co chcesz dokładnie, bo nie bardzo rozumiem...
Jak ścieżka audio i video przesuwają się razem - to źle. Jak osobno - to też źle...

Co chcesz synchronizować?

Napisz dokładnie, ile masz klipów (ścieżek), albo lepiej daj screen.
Odpowiedz
(07-16-2012, 22:15)mateuszszar napisał(a):  Co chcesz synchronizować?

Może rzeczywiście namieszałem :) postaram się jaśniej:
- mam 3 ścieżki audio video i chce je zsynchronizować do ścieżki dźwiękowej czwartej.
Montuje teledysk swojej kapeli.
- gdy przesuwam ścieżkę audio podkładu muzycznego nie związanego z żadnym video to mogę nią w prawo lewo co do milimeterka przesuwać na timeline gdzie chce
- gdy tylko chcę dopasować do tej luźnej ścieżki klip z dźwiękiem 1, 2, 3 to nie da się lźno przesówać audio z video tylko skokowo przesówa mi na timeline
Odpowiedz
Pewnie masz włączony tryb "snapping" (Options -> Enable Snapping).
Tam można ustawić różne opcje "przeciągania" (np. grid, markers, all events).

Ps. Do synchronizacji ścieżek jest całkiem fajny plugin: Plural eyes http://www.singularsoftware.com/pluraleyes.html

... teraz załapałem...
Masz włączoną funkcję "quantize to frames"...
Odpowiedz
(07-16-2012, 22:49)mateuszszar napisał(a):  ... teraz załapałem...
Masz włączoną funkcję "quantize to frames"...

jeśli możesz gdzie ta opcja jest ?
Z góry piękne dzięki :) wszystkiego dobrego :)
Odpowiedz
Options -> quantize to frames
Odpowiedz
(07-16-2012, 22:55)mateuszszar napisał(a):  Options -> quantize to frames

Jeszcze raz piękne dzięki - jak będziesz miał problemy z obsługą instrumentów klawiszowych pisz :)
Odpowiedz
Też jestem muzykiem ;) ale spoko. Jak coś...
Ps. daj linka do kapelki, oraz do teledysku, jak będzie.
Odpowiedz
(07-16-2012, 22:58)mateuszszar napisał(a):  Też jestem muzykiem ;) ale spoko. Jak coś...
Ps. daj linka do kapelki, oraz do teledysku, jak będzie.

Pierwsze dwa zrobiłem ale jakoś przedtem tego problemu nie miałem hmm...
zapraszam http://www.pakodeos.com w dziale demo.
Może szału nie ma, ale i tak dumny jestem z tego co udało mi się wyczarować amatorsko :)
Odpowiedz
Ja tylko tak wtracę z muzycznego punktu widzenia :) Wszystko i może by było dobrze gdyby nie nagłośnienie perkusji.Niestety w Polsce mamy z tym ogromny problem i nawet zawodowe zespołu nie potrafia sobie z tym poradzić.jedynym polskim zespołem ,który potrafił dobrze ustawić nagłośnienie perkucji był zespół Various Manx(absolutnie nie jestem fanem tego zespołu).Od jakis moze 3 lat sytuacja sie poprawia ale nadal to jest jeszcze nie to
Odpowiedz