Progressive i intrerlaced na jednej płycie DVD ?
Mam dwa filmy które chciałbym trochę przerobić umieścić jako osobne pod jednym menu na płycie DVD.
Filmy wyglądają tak:

1. cały film progressive
2. 80% filmu dolny przeplot, 20% progressive (z dwóch kamer)

Teraz nie wiem jak sensownie się zabrać do renderowania w Vegasie i umieszczenia tego na płytach za pomocą Architecta.

Chodzi o to żeby to się ludziom odtwarzało na DVD i kompach, no i żeby czegoś nie zepsuć.

Mniej więcej pojąłem o co chodzi z tworzeniem filmów do Architecta ale zaciąłem się na wyborze typu skanowania.

Mam w domu gotową płytę reklamową DVD z filmami które jak przeczytałem w media info są kompletnie różne (lower, bottom,progressive).

Zastanawiam się więc jak wykonać moją płytę i czy w ogóle tworzenie progresywnego DVD jest sensowne ?
Odpowiedz
Na jednej płycie mogą znajdować się materiały z różnym skanowaniem (jeden film progresywne, inny dolny lub górny przeplot).
Generalnie ja w tym konkretnym przypadku, pierwszy film zostawił progressive (tak, jak jest), a drugi z dolnym przeplotem, albo usunął przeplot (progressive).

(07-14-2012, 11:22)tsonga napisał(a):  Zastanawiam się więc jak wykonać moją płytę i czy w ogóle tworzenie progresywnego DVD jest sensowne ?
Jasne. Jeśli wiesz, jaka jest różnica między przeplotem, a progresywnym skanowaniem, to skąd to pytanie?
DVD PAL 25p jest standardem, więc nie będzie problemu.
Odpowiedz
Pytanie powstało bo widuje różne typy skanowania na płytach DVD i zastanowiło mnie jakie są właśnie standardy na dzisiaj.
Plus progressiva jest dla mnie taki że jak ktoś wrzuci płytkę do kompa a nie ma typowego programu do odtwarzania DVD to nie zobaczy migającego przeplotu którego ów program nie usunął.
To chyba tyle jest plusów skanowania progresywnego DVD.
No bo na TV trochę chyba lepiej wygląda przeplot.

No ale cieszy mnie że oba typy są zjadliwe, przynajmniej jestem pewny że jak płyta będzie rozpowszechniona to nie będzie wtopy.
Odpowiedz
Wszystko jest teraz zjadliwe ;) byle by było zgodne ze standardem DVD.
Ja osobiście nie spotkałem jeszcze odtwarzacza DVDD, który by nie poradził sobie z progressiv (czy tv)...

Przeplot jednak wygląda płynniej...
Odpowiedz
A wiecie, że nawet progresywny film dla DVD musi być otagowany jako interlace? :)

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
A mozesz to rozwinac, lub podac jakis link do wyjasnienie dlaczego? Przeciez standard DVD podaje ze film moze by i progressive i interlaced!?
Odpowiedz
Przy okazji... jest możliwość przetagowania filmu, właśnie z progressive na interlace, bez przekodowywania (tzn. linie parzyste i nieparzyste będą dokładnie z tej samej klatki - bez przesunięcia fazowego/czasowego, ale wyświetlane naprzemiennie a nie razem)?
Odpowiedz
(07-14-2012, 23:39)anmedia napisał(a):  Przeciez standard DVD podaje ze film moze by i progressive i interlaced!?
Nie podaje. Materiał progresywny musi być opakowany jako interlaced z ustawioną flagą progressive_frame.
Odpowiedz
(07-15-2012, 1:03)mateuszszar napisał(a):  Przy okazji... jest możliwość przetagowania filmu, właśnie z progressive na interlace, bez przekodowywania (tzn. linie parzyste i nieparzyste będą dokładnie z tej samej klatki - bez przesunięcia fazowego/czasowego, ale wyświetlane naprzemiennie a nie razem)?

Da się tym narzędziem - ReStream
Odpowiedz
Czy to oznacza że jeśli wybiorę skanowanie progresywne to muszę poczynić jakieś dodatkowe czynności poza normalnymi ustawieniami ?
Odpowiedz