Problem z odtwarzaniem filmiku po przerobieniu
Witam, mam problem z odtwarzaniem filmiku 23 minutowego po renderowaniu zacina mi sie on w windows media playerze, działa płynnie w allplayerze a koledze w ogóle nigdzie nie działa ma ciemny obraz i nic (kodeki ma tak jak ja i dobrze wszystko poustawiane). Filmik zajmuje 994 mb ponieważ zależało mi na w miarę ładnej jakości.

Szybkość transmisji bitów 6341 kb/s
Wymiary 1280x720

Przed renderowaniem miałem tak:

Template: 6Mbps HD 720-30p Video

(a ogólnie na format wmv tyle że jakościowo jest lepszy niż zwykłe wmv)

(przerobiłem również filmik na format wmv zwykły i działa mu - zajmuje 37,3 mb ale jakość pozostawię bez komentarza)

Bardzo proszę o pomoc..jaka to może być przyczyna?
Odpowiedz
Hmm, ja mam dziwne uprzedzenie do wmv :) Kilka filmików zrobiłem w tym formacie, a potem wyemigrowałem w stronę mpeg i avi. Spróbuj zapisać w *.avi kodekiem x264 lub CorePNG. CorePNG jest bezstratny, czytaj będzie dużo zajmował, ale nie stracisz NIC na jakości. Możesz jeszcze użyć XviD i ustawić, kompresję obrazu na małym poziomie, wtedy film będzie zajmował więcej miejsca, ale jakość się poprawi.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
teraz i ja zaczynam mieć uprzedzenia ;) ale zasugerowałem się trailerem na youtube..swoją drogą ponad 4 godziny takie renderowanie trwa 23 minutowego filmiku..ale jakość ładna i mniej zajmuje bo 994 mb jak na po renderowaniu to w miarę mało ;p

dzięki spróbuję z tymi kodekami :) chyba że da się jakoś u kolegi poprzestawiać..bo dziwne też, że u mnie w allplayerze bardzo ładnie płynnie działa a u niego czarny obraz ;)
Odpowiedz