Pytanie to tę dokładnie lampę
Witam. Chciałbym się zapytać czy ktoś z Was miał może do czynienia z tą lampą: http://www.foto-tip.pl/sklep/lampa_video...-2308.html

To generalnie jakiś no-name chyba.
Powiedźcie mi, jeśli macie doświadczenie, czy:
- światło tej lampy nie powoduje znienawidzonego przez filmowców migotania światła w nagranym materiale
- czy nada się do filmowania w trudnych warunkach oświetleniowych (konkretnie impreza w klubie)
- czy jest coś lepszego w tej kategorii cenowej?
- czy mocowanie tej lampy pasuje do standardowej szyny w Canonie 600D
- czy może zostać zasilona bateriami typu "akumulator" (są one większe chyba o kilka milimetrów od zwyczajnych, a w niektórych przedmiotach takie się nie mieszczą).

Dlaczego "akurat ta"? Bo mam zniżkę do wykorzystania akurat w tym sklepie i potrzebuję lampy. O to samo zapytałem się (niektóre z tych) firmy, ale pomyślałem czemu by i Was się nie poradzić.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Bunch - moglbys zrobic sobie porzadek ze skrzynka? Masz zapchana - nie mozna Ci nic wyslac!!!
Odpowiedz
Być może ktoś ma taką lampę, ale niekoniecznie pod tą marką - Quantuum Video Light LED C-144 jak i PES CHAMPION Series C-144 wyglądają identycznie (całkiem możliwe, że z tej samej fabryki w Chinach). Akumulatorki nie mogą być o kilka milimetrów większe, bo rozmiar baterii AA jest unormowany. Co do migotania, nie masz się czego obawiać, prędzej możesz się obawiać o sprzęt - jeśli ta lampka świeci tak jak ta z którą niedawno pracowałem (rozmiar i ilość diod podobna) i jeśli zamocujesz ją na stopce aparatu lub w jakikolwiek sposób przy aparacie, to każdy będzie prędzej czy później omijał Ciebie(strasznie daje po oczach).
Odpowiedz
Ja mam zawsze wrażenie, że diody świecą w dosyć specyficzny sposób - owszem, "dają po oczach" jak na nie patrzysz, ale oświetlają... no tak sobie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Cytat:jeśli zamocujesz ją na stopce aparatu lub w jakikolwiek sposób przy aparacie, to każdy będzie prędzej czy później omijał Ciebie (strasznie daje po oczach).

Akurat w najbliższym przypadku mam filmować eleganckie, skąpo ubrane panie z agencji hostess na imprezie w klimatach hawajskich. Więc akurat one problemów zgłaszać nie będą mogły :)
Odpowiedz
Ja uzywam tej lampy. bardzo mocno daje po oczach trzba stosowac pomaranczowy filtr i na nim lapac balans bieli bo przy innych filtrach kolor skory jest jak u nieboszczyka i nic nie da sie z tym zrobic. Plusy to mozliwosc regulacji natezenia swiatla, bardzo mocno swieci z dyzym kontem a minus to taki ze strasznie razi w oczy i ludzie przymykaja oczy i kaza ci sie wynosic :) ale obraz doswietlony bardzo dobrze
Odpowiedz
O! Proszę. Udało się. Zebeściak ma, fajnie. I dziękuję za opis. Rozwiałeś moje największe wątpliwości.
Tylko faktycznie jest aż tak źle gdy nie zastosuje się jednego z dołączonych filtrów?
Odpowiedz
Mam już tę lampę. Ale zauważyłem, że ona... migocze gdy włączę ją maksymalnie.
To chyba nie jest normalne? Trafił mi się bubel?

Pytanie mam do tych co ją posiadają. Czy Wam też miga jak stroboskop na najwyższych obrotach?
Testowałem ją póki co na najtańśzych zwyczajnych bateriach (ale to chyba nie może być przeszkodą, nie?).
Na akumulatorach sprawdzę później.
Odpowiedz
a jak ustawiasz migawkę?
Nie dawaj krótkich czasów naświetlania, to migania nie będzie. No chyba, że to miganie jest zauważalne nie przez kamerę, tylko organoleptycznie...
Odpowiedz
Czytając to nie wiem co znaczy organoleptycznie.
Ale jeszcze jej nie używałem z lustrzanką. Po prostu trzymając w rękach włączam kamerę i gdy wybieram te najjaśniejsze już maksimum to zaczyna migotać światło.

Dlatego dociekam czy czasem nie trafił mi się bubel. Znając moje perypetie, nie zdziwiłbym się gdybym właśnie na taki trafił.

PS
Migania nie ma na krótszych czasach a nie długich właśnie.
Zależy czy mówisz na to w sposób w jaki pokazują się informacje na wyświetlaczu czy może w sposób taki, że wiesz ile to dokładnie wynosi.

Bo się ma:

Krótki czas: 1/2000
Długi czas: 1/60

A te same ustawienia na ekranie lustrzanki wyglądają w zapisie tak:

Krótki czas: 2000
Długi czas: 60

Gdzie właśnie liczbę mniejszą "60" uznaje się za długą w zestawieniu z większa liczbą "2000".

Więc nie wiem do którego z tych czasów nawiązujesz.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości