Efekty napisów
Witam !
Chciałbym uzyskać efekt napisów jak na filmie
miedzy 0:09 a 0:14

Chodzi mi konkretnie o animacje napisów jak i nie tylko (obok napisów znajduje się również logo)
Odpowiedz
Obok napisów nie zauważyłem żadnego loga. Chyba, ze mówisz o nucie. Nuta to znak specjalny, który z łatwością zrobisz w Wordzie. Jeśli chodzi o animację to zwykły wlot z rozmyciem poziomym.
Odpowiedz
Mógłbyś opisać jak mam wykonać te czynności ? Jak mam np. ten znak wrzucić razem z napisem ?
Odpowiedz
Skopiuj z Worda do Sony tekst z nutą. Nie wiem czy Sony przyjmie nutę, sprawdziłem na szybko czy w Wordzie jest nuta w znakach specjalnych ale nie znalazłem. Pamiętam jednak, że była. Jak nie znajdziesz to w photoshopie wykonaj napis z nutą (np. znalezioną w necie) i zapisz wszystko w .psd lub .png z kanałem alpha i wstaw jako obraz do Vegasa. Następnie za pomocą track motion ustaw obraz aby wlatywał z odpowiednią prędkością i dodaj efekt blur.
Odpowiedz
Może jeszcze podać mi jakiś poradnik dot. track motion. Chodzi mi mianowicie ze nie wiem gdzie dodać efekt blur (rozumiem ze to rozmazanie) i nie wiem jak zwiększyć prędkość tego napisu bo wpada dość powoli..
Odpowiedz
Efekt blur dodaj na evencie z napisem, to przecież napis chcesz rozmyć. Nie bardzo rozumiem: "nie wiem jak zwiększyć prędkość tego napisu bo wpada dość powoli". Skoro zrobiłeś, że efekt wpada ale powoli powinieneś automatycznie wiedzieć jak zmniejszyć/zwiększyć jego prędkość jeśli korzystałeś z track motion. Tutoriali o track motion w SV jest mnóstwo na YT, wystarczy poszukać. Ten efekt zrobiłbym tak, że na tekst dodałbym efekt rozmycia, a następnie w track motion ustawił odpowiednią prędkość za pomocą klatek kluczowych. Dodałbym jeszcze lekkie fade in i fade of. Zapoznaj się z podstawowymi definicjami pisanych przeze mnie pojęć a uzyskasz zadowalający efekt.
Odpowiedz
Dobra prędkość ogarnąłem, tylko ty mnie chyba troszkę źle zrozumiałeś... O rozmazanie chodziło mi że nie napis rozmazany tylko że litery wpadają rozmazane i szybko się wyostrzają.
Odpowiedz
Zapoznaj się z krzywą Motion Blur.
Odpowiedz
Mnie z kolei interesuje efekt napisu z pierwszych kilku sekund, nie mogę znaleźć żadnej podpowiedzi nigdzie na ten temat.
Odpowiedz
To jest nałożony napis 3D na video.
Poszukaj pod hasłem motion tracking 3d https://www.google.com/search?hl=pl&q=mo...ng+text+3d
Odpowiedz