Bunch przeczytaj
Jako że nie można wysłac do Buncha PW(ma zapchaną skrzynke), musze założyć temat...

Jak dobrze pamietam kupowałes ostatnio statyw, mógłbys mi przypomniec jaki to był model? no i po dłuższym uzytkowaniu jak co oceniasz? Jutro wybieram sie po statyw i możliwe, ze byłbym tym zainteresowany.
Odpowiedz
Skender, trafiłeś idealnie. Jeśli poczekasz do soboty/niedzieli to zobaczysz BARDZO OBSZERNĄ videorecenzję tego statywu. I pierwszy raz wykonaną - moim zdaniem - na tak dobrym poziomie.

Bo wychodzę z takim pomysłem... Robię demo recenzji - tym razem - przedmiotu na swoim drugim kanale o nazwie "Videorecenzent". I tam będę chciał robić recenzję jakichś artykułów w zamian za jakieś profity (a czy się uda tego nie wiem. Po prostu chcę spróbować. Zobaczyć czy będzie na to popyt bo może uda się nawiązać współpracę z jakimś sklepem, który chce reklamy, a ja mikroskopijną bo mikroskopijną ale reklamę mogę dać prócz recenzji). To taki mój nowy pomysł/plan/test by coś grosza wpadło.

Recenzję już mam praktycznie gotową, ale ostatnie 3 dni jestem w rozjazdach bo kręcę reklamę na konkurs (muszę kompa zmienić :] ) i nie mam kiedy do tego przysiąść (sprawa priorytetów).

Także z miejsca mogę Ci powiedzieć: kup Velbona DV-700.
A jeśli poczekasz do soboty/niedzieli to obejrzysz BARDZO OBSZERNĄ videorecenzję tego statywu. Jest wg mnie wyczerpująca, bo to takie demo dla reklamy.

PS
Skrzynka odblokowana. Efix jakoś napisał przed jej wyczyszczeniem, dziwne...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Też się zdziwiłem, że mi nie odbiło wiadomości, ale może admin się zlitował...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
No niestety czekać nie moge, bo jutro jade na wakacje, a dziś po statyw. I z tego co patrze w sklepie gdzie chce kupić tego modelu nie mają:(
No nic pojade pomacam na miejscu. Zależy mi własnie żeby sie chwile pobawić przed zakupe jak to wszystko "chodzi". Bo to juz nie jest kwestia raczej obejrzenia testów kamery w necie i zamówienia, tylko tutaj wole się chwilę pobawić i sprawdzić czy będzie mi odpowiadać. Kamere zabieram ze sobą do sklepu i pozostaje liczyć na uprzejmość sprzedawcy, że pomoże w wyborze,a ajk nie to trudne na wakacje bez statywu a potem ew. zamówie. Mafrotto wiem, że mają dobre statywy, ale i ceny odpowiednie. Dam znac potem co udało mi sie zakupić;)
Odpowiedz
Co to znaczy "odpowiednie" jeśli chodzi o firmę akurat Manfrotto? Jak dla mnie te rzeczy ich są przeraźliwie drogie. Lepszy ten co mam za mniej niż jakiś najntańszy od Manfrotto. A te ich statywy na starcie kosztują więcej o 400 złotych . Ja wrzucę w niedzielę/poniedziałek reckę sweojego.
Odpowiedz
"Odpowiednie" to był sarkazm, bo włąsnie jak widze ich ceny, to odrazu wiem, ze nie moja klasa cenowa, ale faktem jest, że sprzęt jest dobry, niestety zbyt drogi.

A wiec byłem wczoraj w sklepie i zakupiłem statyw Velbon Sherpa 750R za cene 330 zł. Nie jest to marzenie, ale za tą cene jestem zadowolony. przy obracaniu głowicą czuć lekkie szarpniecia, natomiast po nagraniu próbnego filmiku, nie widać tego - tu nadrabia stabilizacja kamery. Jako plu z pewnością można uznać, że ma kilka stopni regulacji odchylenia nóżek, korbke do wysuwania w gore samej głowicy, co też myśle będzie jednak pomagać przy dokładnym ustawieniu sobie wysokości. Jedynie do czego bym się przyczepił to rączka to prowadzenia głowicy mogłaby być dłuższa. To na tyle póki co:)
Odpowiedz
Velbon Sherpa 750R? Znam go. To właśnie z niego kręciłem recenzję swojego statywu :P
Pożyczyłem od kolegi. Ale statyw Velbon Sherpa 750R jest też bardzo fajny.

Jak dla mnie to DV-700 przebija go z 3 przyczyn:

1. Ma dodatkowe trzymadła z zakręcaną śrubą pod te trójnogi
2. Głowica blokowana w pionie i poziomie (tego ten Twój nie ma, jedną gałką blokujesz ruch we wszystkich kierunkach - ale to jest też w sumie plus bo bardzo przyjemnie i bardzo szybko blokowałem statyw w pożądanej pozycji, szybciej niż u siebie)
3. Na rączce nie ma rozszerzenia na końcach (grrrr!). Nie da się robić ujęć "z gumki" w pionie! Co za bubel!

Jak wstanę to może uda mi się zmontować tę reckę obiecaną. Nie mam czasu bo dzisiaj skończyłem montować rozszerzoną wersję filmu na konkurs. Może jutro też tutaj wrzucę do oceny. Jest kaszeta!!!
Odpowiedz