Render - jak uzyskać film o parametrach najbardziej zbliżonych do filmu źródłowego?
Parametry filmu źródłowego w załączniku, rozmiar filmu 140 MB, format AVCHD (.MTS).
Po wprowadzeniu kilku zmian do filmu chciałbym go wyrenderować w taki sposób, żeby miał możliwe najbardziej zbliżone parametry do tych poniższych. Ewentualnie może być inny format pliku, ale chciałbym żeby rozmiar i przede wszystkim jakość została taka jak w filmie źródłowym.
Mam Sony Vegas 11.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Jaki problem?
Renderujesz do Sony AVC (albo MainConcept AVC), z ustawieniami takimi, jak w załączniku, który dodałeś (1920x1080; 50klatek, szybkość danych 26Mbps, audio AC3 256kbps, stereo, 48kHz).
Odpowiedz
Ech, chciałbym żeby to było takie proste. :)
Wybrałem Sony AVC i następnie AVCHD 1920x1080-60i. I dalej nie wiem. Załączam screena. Zobacz, że nie ma opcji wyboru 26 Mbps. Przy próbie wpisania "26 000 000" pojawia się "192 000".

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
dlaczego 60i? Przecież masz 50p!
Co do wpisywania, to nie dawaj odstępów :)
Jeśli już masz ten template, to zmień klatkaż na 50 klatek, oraz obraz progresywny (bez przeplotu).
W Sony AVC możesz nie osiągnąć takiej przepływności (26Mbps), ale nie wiem dokładnie, jaka jest granica (ostatnio się to zmieniło).
Ale w MainConcept możesz ładować na pewno do 26Mbps. :)

Jeśli renderujesz w Sony AVC, to ustaw tyle, ile maksymalnie można (z tego co widzę na Twoim screenie, to 21 999 616).
Odpowiedz
(07-10-2012, 20:35)mateuszszar napisał(a):  dlaczego 60i? Przecież masz 50p!

No jasne. :) Po wybraniu Sony AVC, Vegas nie wiedzieć czemu zasugerował mi 60i a ja to bezmyślnie zaakceptowałem.

(07-10-2012, 20:35)mateuszszar napisał(a):  W Sony AVC możesz nie osiągnąć takiej przepływności (26Mbps), ale nie wiem dokładnie, jaka jest granica (ostatnio się to zmieniło).

Po wybraniu właściwej opcji, tj. 50i (50p nie było, ale można było ustawić 50 klatek/s) pojawiła się do wyboru opcja 26 Mbps. :)
Film zapisałem jako *.mp4, parametry są niemal identyczne z filmem źródłowym, rozmiar ok. 2% różnicy, więc jest dobrze.

Dzięki za pomoc!
Odpowiedz
50p nie było? Może w template?,... ale przecież możesz sobie zmienić dowolnie przeplot (górny, dolny) lub bez przeplotu (pełne klatki) - wg własnych upodobań ;)
ale musisz zmienić format z BluRay na AVC (BluRay to standard do płyt BluRay Video, stąd pewne "ograniczenia"). Mnie osobiście wkurza, że standard ten nie przewiduje 25p? Skoro jest 24p, oraz 30p, to co za problem w 25p?
Odpowiedz
Domyślnie jest do wyboru 50i i wtedy automatycznie frame rate ustawia się na 25. W tym okienku zmieniam wartość na 50, więc to jest równoznaczne z 50p, prawda?
Sony AVC/MVC oferuje wybór: Memory Stick, AVCHD i Blu-ray. Wybrałem AVCHD, Blu-ray nawet nie testowałem.
Aha i jeszcze jedno, w opcjach renderowania jest takie pole "Field order" i tam mam ustawione "None (progressive scan)". Czy tak jest dobrze?
Odpowiedz
50i oznacza 25 klatek z przeplotem...
Jeśli chcesz mieć 50p, to musisz zmienić zarówno ilość klatek (tak, jak piszesz, na 50), oraz jeszcze przeplot na None (progressive scan). Jeśli natomiast zmienisz na 50 klatek, ale zostawisz przeplot (górny lub dolny), dostaniesz teoretycznie 50klatek z przeplotem...

Tak. None (progressive scan) będzie dobrze, jeśli tak chcesz... W ogóle dobrze by było, jakbyś troche poczytał na temat przeplotu - gdzie jest dobrze, żeby był, a gdzie jest lepiej usunąć (albo od razu rejestrować bez przeplotu).

Generalnie sprawa wygląda tak, że jeśli będziesz robił płytę BluRay, taką do stacjonarnego odtwarzacza BluRay, to wg standardu, dla PAL mamy 50i (czyli 25 klatek z przeplotem).
Jeśli materiał HD będzie odtwarzany na komputerze, YT, albo z PenDrive'a (lub za pomocą odtwarzacza, który czyta pliki video - nie tylko płyty DVD-VIDEO oraz BluRay... ale normalnie wrzucone na nośnik filmy - bez authoringu...); to 25p będzie ok.
Osobiście uważam, że renderowanie 50p jako plik wyjściowy (finalny) nie ma sensu... ale oczywiście jest to moje zdanie, i mogę się mylić. Może jest inaczej a ja póki co nie doszczegam sensu takiego przewalenia ilością klatek... Rozumiem nagrywać w 50p, aby później zwalniać, ale robić film w 50p? No nie wiem...

Może wypowie się ktoś, kto tak robi, uzasadniając, co to daje...
Ps. youtube nie przyjmuje więcej jak 30klatek (tzn możesz wysłać 50p, ale i tak przerobią po swojemu).
Odpowiedz