Zagadka. O co chodzi?
Dwa eventy. Takie same. Ale w menu Even/Pan Crop wyglądają inaczej. I nie da się ich wykadrować (przyciąć idealnie by mieściły się w kadrze). To znaczy tego po LEWEJ stronie się nie da, a tego po prawej się da. A wszystkie ustawienia są takie same, rozdzielczość, rozmiar itd.

Widać to na filmie:

(jako ciekawostkę powiem, że tak się dzieje, kiedy skopiuje się jeden dany element i wklei jego opcje na drugi poprzez "Paste even attributes". Wtedy już, po tym zabiegu, nie da się odzyskać rozmiaru obrazka)

Dlaczego po tym zabiegu nie da się go już odzyskać?
I dlaczego się nie da?
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Na ja na tym filmiku widzę dwa inaczej "cropnięte" eventy, ale nie bardzo wiem o co Ci w sumie chodzi. Zrób screencasta, gdzie powoli odtworzysz cały proces. Od przeciągnięcia tych fotek na timeline.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
efix,chodzi o to, że nie da się czegoś ODZYSKAĆ w naturalny sposób.

A dzieje się to tak gdy mamy jakiś obiekt. Wykadrujemy go wg własnego widzi mi się.
I potem gdy skopiujemy USTAWIENIA z niego i wkleimy na inny jakiś obraz.
I gdy to zrobimy to na tym obrazie pojawia się czarne dodatkowe tło (paski).
I mimo że: rozdzielczość obu obrazków (gdy dla porównania od nowa wciągnie się dany obrazek na linię czasu) jest taka sama, aspekt piksela taki sam to nie możemy już za pomocą menu Event Pan/Crop tego naprawić.

Tu film:
Odpowiedz
Długo się zastanawiałem o co Ci chodzi, i jeśli to to o czym myślę, to przyznaję, że nigdy nie zauważyłem tego wcześnie. Chodzi ci o efekt "wirtualnej zmiany wymiarów"? Po paste atribittes twój obrazek zachowuje się jakby był w takim formacie jak wideo.
Wg mnie to jest błąd, albo coś mi umknęło. Ciekawe.
Natomiast jak to obejść, jeżeli chcesz przenieś pan/crop - zapisz ustawienia jako preset i wybierz w kolejnym evencie z listy.
Hmm ciekawe, no wreszcie coś! :)

Odpowiedz
Cytat:Wg mnie to jest błąd, albo coś mi umknęło. Ciekawe.
Bład? Ja to znam od dawna, ale nie sądziłem że to może być błąd Vegasa.

Cytat:Natomiast jak to obejść, jeżeli chcesz przenieś pan/crop - zapisz ustawienia jako preset i wybierz w kolejnym evencie z listy.

Tak, to działa. Ale jest to dziwne. Bo przecież na tej samej liście mamy inne presety. To czemu wybranie takiego presetu 16:9 od razu nie rozwiązuje problemu, tylko problem rozwiąże jak sobie na nietkniętej tej grafice (jej kopii na przykład) zapiszę swój preset pod jakąś nazwą i dopiero jak ten sam preset wybiorę w tym feralnym, zmienionym video. Powinno wskakiwać jak się wybierze i preset z listy.
Odpowiedz
To nie jest związane z tymi presetami. Zrób eksperyment. NIC nie ustawiaj, nic nie cropuj, tylko skopiuj atrybuty. I najlepiej w drugą stronę, z (powiedzmy) 4:3 -> 16:9
I tak, na moje jest to błąd, w sumie nie krytyczny i zasadniczo kosmetyczny tak naprawdę, ale błąd. Nigdy go nie izauważyłem, bo zwykle nie robię takich kombinacji w stosunku do bitmap, ba, niemalże wcale ich nie używam.

Odpowiedz
Cytat:I tak, na moje jest to błąd,
Jeśli tak, to powinni go naprawić.
Odpowiedz
Jak to mówią, "wywołałem dyskusję w tym zakresie". :)

Odpowiedz
Super! Twórcom Vegasa umykają bardzo osobliwe błędy...
Odpowiedz
Bunch, myślę, że nie uczestniczyłeś nigdy w powstawaniu jakiegokolwiek programu. Każdy, dosłownie każdy ma błędy. Czasem nieeliminowalne, z powodu zbyt dużego łańcucha zależności, czasem błąd jest w jądrze systemu czy kompilatorze a objawia się zupełnie gdzie indziej, nie chce mi się tego tłumaczyć.
Ale każdy z błędów - myślę, że jednak jest znany, ma swoją wagę. Są błędy krytyczne, crashe, drobne poprawki, poprawki kosmetyczne itd. Ten błąd zasadniczo nie ma jakiegoś mega drastycznego wpływu na to, co robisz. Jest jak sądzę w ostatniej kolejności odśnieżania albo - może to tak ma być? Nie wiem, na razie zachodni userzy robią oczy tak jak ja i nie bardzo wiedzą w czym problem. Widocznie nie spędza im to snu z powiek. Zobaczymy co SCS odpowie, czy jest to błąd, czy nie.

Odpowiedz