Tworzenie filmu z filmików z noki N8
Witam.
Posiadam materiały video z telefonu N8 i chcę je zmontować, Problem jest w tym, gdy załaduje filmik na video track to film w podglądzie projektu wolno się odtwarza (CO UNIEMOŻLIWIA DOKŁADNE UJRZENIE BŁĘDÓW CZY NIEDOCIĄGNIĘĆ), a gdy renderuje filmik trwa to, długo. Zwracając sie do was, prosze czy moglibyście mi napisać jak ustawić, czy ogólnie co mam zrobić abym mógł sprawnie stworzyć projekt i równie sprawnie go zrenderować:)
z góry dzięki:)

w załączniku "info. o mediach" z tych materiałów video chcę skleić film

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Lepiej napisz jaką masz konfiguracje w komputerze :) Bo może sprzęt za słaby albo windows za bardzo zawalony
Odpowiedz
AVC... ludzie mówią, że dopiero Quad sobie z tym jakoś tam radzi...
To wymagający kodek (oczywiście wymagający mocy obliczeniowej).
Odpowiedz
w sumie macie racje, komputer już sie nie nadaje do takich rzeczy...
ale dzieki za info
Odpowiedz
Nadawać, pewnie się nadaje, ale nie na tym kodeku :)

Zrób tak.
Wrzuć wszystko na timeline. Ustaw projekt wg plików wejściowych (najszybciej - za pomocą "Match Media"), a następnie wyrenderuj do MPEG-2, template: HDV 720-30p, ustawiając Video quality na high.
Constant bit rate: zostaw 18.3Mbps.
W zakładce Project - zmień video rendering quality na best.

Możesz przekodować każdy plik z osobna, ale żeby sobie roboty nie dodawać - możesz skleić wszystko w jeden plik.
A żeby wiedzieć, gdzie się zaczyna kolejny klip, wstaw markery w miejscach łączenia [m], a następnie zwróć uwagę, aby zaznaczyć opcję "Save project markers in rendered media file", podczas renderowania.

Takie pliki można obrabiać nawet na procesorach typu Atom (w netbookach).
Odpowiedz