Przeróbka kamery Logitech C615
Witam
Mam pytanie dot. przeróbki kamerki internetowej Logitech C615 HD.
Z oryginalnym obiektywem wszystko w porządku, zdjecia ładne.
Ale ja chciałem wykręcić oryginalny obiektyw, zamiast niego podłączyłem obiektyw od dużego aparatu, ze zmienną ogniskową, 70-210mm. Żeby robić zdjecia do Time-Laose przez okno. I masakra. Zdjęcia prawie czarno-białe, właściwie niebiesko-białe, czasami pojawia się trochę koloru czerwonego - kwiaty, ale nie soczysta czerwien, tylko wyblakła. Zieleni nie ma, tam gdzie liście albo trawa, są, ale szaroniebieskie.
Zresztą zobaczcie sami na zaącznikach.
Zakupiłem nawet filtr polaryzacyjny, lecz nic to nie dało.
Co mogę zrobić?
Może ktoś próbował coś takiego zrobić?

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
A bo żeś majster przy okazji filtr IR cut wykręcił ze starym obiektywem...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Na zadane pytanie Ci nie odpowiem ale robić time lapse kamerką internetową to niezbyt dobry pomysł. Nie lepiej tym "dużym aparatem" robić zdjęcia co jakiś czas stawiając go na statywie?
Odpowiedz
Dużego aparatu nie mam. Specjalnie do tego celu kupiłem na allegro obiektyw.
Filtr IR jest zintegrowany z oryginalnym obiektywem, nierozbieralny. Można gdzieś dokupić taki filtr?

Nie jestem fotografem, filtr IR - to filtr podczerwieni?
Gdybym dokupi taki filtr to by było OK?
Odpowiedz
Można, ale myślę, że będzie droższy od samej kamery. A nie możesz "urwać" ze jakiejś używanej zepsutej kamerki webowej? Albo jakiegoś cyfraka?

Odpowiedz
Moge spróbować jakoś odkleić ten filtr. Ale czy to na pewno wina braku filtra IR?
Znalazłem na Allegro http://allegro.pl/filtr-podczerwieni-inf...68922.html
W opisie pisze "blokuje całe spektrum światła widzialnego (do długości fali 720nm), przepuszczając jedynie promieniowanie podczerwone. Tworzy bardzo ciekawe efekty w fotografii, zwłaszcza krajobrazowej".
Nie będzie to jeszcze gorzej? Na stronie są przykładowe zdjęcia. Z filtrem IR zieleć całkowicie ginie. Toż to jeszcze gorzej niz u mnie bez filtra.
Odpowiedz
Warto przeczytać treść aukcji do końca:
"...Każdy aparat cyfrowy posiada fabrycznie zainstalowany przed matrycą filtr blokujący promieniowanie podczerwone. W niektórych modelach jest on słaby, w innych przeciwnie - bardzo silny... "

a filtr na aukcji robi dokładnie na odwrót
Odpowiedz
Chodzi o filtr IR cut-of czyli odcinający podczerwień. To taka zielonkawa (zwykle) płytka lub folia. Filtr IR odcina światło widzialne a zostawia podczerwień. Wygląda jakby był czarny.

Odpowiedz
Filtr IR cut-of najtaniej 220zł (na Allegro). Muszę się zastanowić. Trochę drogo...
Odpowiedz
Kup albo popytaj ludzi kto ma jakiegoś niepotrzebnego cyfraka zepsutego czy jakiegoś starego webcama, daj na flaszke dwie dychy i tyle.
Ludzie zajmujący się astrofotografią robią takie cuda z drogimi filtrami, wymontowują oryginalny z lustrzanek (tak, mają ten gest :) ) i montują zewnętrzny który ponoć daje lepsze rezultaty. W Twoim przypadku nie masz jakiś specjalnych gwarancji.
Zobacz pierwszą lepszą z brzegu - http://allegro.pl/webcam-3-led-kamera-us...31054.html - niecałe 12 zł. Ale nie wiadomo jakiej wielkości będzie filtr :)

Odpowiedz