Problem z wyrenderowaniem filmu z Nikon D90
Witam,

Nakręciłem krótki 2,5-minutowy filmik moim Nikonem D90 (1280x720), w Sony Vegas Pro 10 dodałem podkład muzyczny i dodałem stabilizację obrazu, ponieważ wszystko kręcone było z ręki. Nie bardzo wiem w jakim szablonie mam wyrenderować swój projekt aby był w formacie .avi? Przeszukałem forum i Internet a niestety nic nie znalazłem. Film albo renderuje się bardzo szybko (ok. 10 sekund) a efektem jest jednosekundowy czarny ekran albo zajmuje mu to około 30 minut przy rozmiarze 5GB.

Używam takich ustawień projektu:
[Obrazek: 26253206.jpg]

Z góry dziękuję za pomoc
Odpowiedz
W ogóle nie masz avi do wyboru w Render As?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Nie, jako .avi mogę tylko nie wiem co dalej. Sory, bo chyba trochę niejasno napisałem wyżej o co mi chodzi.

Tak to wygląda u mnie:
[Obrazek: 59948359.jpg]
Odpowiedz
Projekt masz ustawiony 24 FPS, a renderować chcesz 60?

Moja rada... sprawdź, jakie są dokładnie pliki wejściowe (rozdzielczość oraz klatkaż), następnie ustaw tak samo projekt (no chyba, że świadomie zmieniasz rozdzielczość), a następnie renderuj z tymi samymi ustawieniami.
Możesz oczywiście wybrać ten template, który masz, a następnie wejść w "Custom..." gdzie dopasujesz wszystkie parmetry, takie jak:
- kodek (w zależności, jakie masz zainstalowane w systemie; jeśli chcesz mieć DivX - musisz mieć pełną wersję - która jest płatna; Xvid jest darmowy, i możesz go ściągnąć ze strony oficjalnej);
- rozdzielczość;
- klatkaż;
- przeplot (zostaw klatki progresywne);
- Pixel Aspect Ratio (PAR = 1);

W ustawieniach dźwięku (zakładka audio), pamiętaj o poprawnym ustawieniu sample rate (zwykle kamery nagrywają 48kHz). Poza tym, mam wrażenie, że dźwiek Ci trochę przesterowuje, ale to musisz sprawdzić na wskaźniku wysterowania - na sumie (Master Bus - Master).

Co do wielkości plików - wszystko zależy, jaki kodek użyjesz, oraz jaką przepływność (ilość bitów na sekundę).
Odpowiedz
Dzięki wielkie za pomoc! :) Takiej informacji poszukiwałem. Jedno tylko mam pytanie: czy to normalne, że przy użyciu kodeków Xvid czernie stają się szarościami? Jak sobie z tym radzicie jeśli też używacie tych kodeków? Dodać kontrastu z nadwyżką?
Odpowiedz
Co do szarości, to prawdopodobnie chodzi Ci o to: http://www.glennchan.info/articles/vegas...levels.htm
a krótko mówiąc: różnica między Computer RGB (0 - 255) a Studio RGB (16 - 235).
Chyba, że chodzi o coś innego...

Ja mam podpięty drugi monitor i w ustawieniach podglądu: Adjust levels from studio RGB to computer RGB.
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 2 gości