projekt nie dziala tak samo w Pro
Witam
Testowalem rozne wersje Sony Vegas, Adobe Premiere i mam juz troche doswiadczenia w obrobce filmow.
Zdecydowalem sie na wersje Pro 11.
Mam projekt ktory zostal zrobiony w Movie Studio HD Platinum 11 i kiedy otwieram go w Pro nie dzialaja pewne efekty, a niektorych nie widac w podgladzie, a dopiero po renderingu.
Pierwszy to ChromaKey - nie dziala, a ustawienia sa takie jak maja byc. Drugi to Border - tez jest a nie dziala.
Trzeci to Levels - nie widac roznicy w podgladzie, a po renderingu jest ok.
Co mam zrobic zeby bylo tak jak w Platinum ?

Jestem amatorem, ktory ma sporo brakow z podstaw obslugi tego programu i aby projekt dzialal jak nalezy wystarczy pewnie jedno klik w jakims miejscu.
Pomocy
Odpowiedz
Poprawnie ukradziony i zainstalowany Vegas nie ma takich przypadłości...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Poprawnie kupiony i zainstalowany.
Ok, czyli jestem oryginalnym przypadkiem ?
Nikt nic nie wie na ten temat ?
Zainstalowac jeszcze raz ?
Nigdy nie mialem klopotow z instalacja.
Moze jednak jakies podpowiedzi...?
Pozdrawiam ekspertow.
Odpowiedz
Nie wiem jak innych ale wkurwiają mnie takie nuby ze swoim "pozdrawiam ekspertów".
Jak kupiłeś 11Pro to skieruj pierwsze kroki to KSK, w cenie programu jest zawarty także support i nie zawracaj głowy.

Odpowiedz
Ty a jak w podglądzie nie widzisz efektów to nie masz czasem zadanego wyłączenia widoczności efektów? Wiem, że pewnie problem jest inny, ale tak "na pierwszy rzut oka" to właśnie taka opcja to powoduje. Ale pewnie o niej wiesz. Niemniej jednak napisałem bo tyle tylko mogę doradzić, a więc masz. Choć to nie to, bo piszesz, że "niektórych" tylko nie widać.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
(07-03-2012, 20:00)efix napisał(a):  Nie wiem jak innych ale wkurwiają mnie takie nuby ze swoim "pozdrawiam ekspertów".
Jak kupiłeś 11Pro to skieruj pierwsze kroki to KSK, w cenie programu jest zawarty także support i nie zawracaj głowy.

Bo "ekspert" , jak gówno wie, to niech nie oskarża innych, że są złodziejami. Nie powiem, paru porad udzieliłeś na tym forum, ale problemu nie rozwiązałeś żadnego, tylko mędrkujesz i jeżeli nie wiesz jak rozwiązać problem , to od razu wyzywasz wszystkich od złodziei. Spuść powietrze i zacznij mieć trochę szacunku dla innych od ciebie, może mniej poradnych, może mniej inteligentnych od ciebie , ale LUDZI a nie śmieci. Pozdrawiam "ekspertów" :D
Odpowiedz
Naprawdę chcesz się licytować który z nas wniósł więcej jeśli chodzi o pomoc na tym forum i rozwiązywanie problemów?
A poza tym czego Ty wymagasz, czy to jest płatny support? Nie chwaliłeś się, jak i czy w ogóle załatwiłeś cokolwiek z SCS i KSK. Bo póki co to jedyne co słyszałem to żale frustrata wylewane na forum użytkowników. Równie dobrze mógłbyś sobie pokrzyczeć na ten temat w metrze.
Wymagasz szacunku, a ja wymagam, by osoba która tu pyta spełniała jakieś minimum. Jeżeli ktoś mi pisze, że jest amatorem który ma braki a "zdecydował się" na Vegasa Pro, który nie kosztuje bynajmniej 200 zł, to sorry, ale statystycznie jest mała szansa, że go kupił. Jasne, mogę się mylić, facet śpi na forsie albo "testuje triala". Nawet jak testuje, to w każdej chwili najpierw powinien zwrócić się do producenta z pytaniem dlaczego nie działa (skoro chce wydać tyle pieniędzy), w drugiej kolejności szukać pomocy na forum. Co innego nie wiedzieć jak zrobić jakiś efekt, co innego problemy od których jest support! Czy Ty naprawdę nie możesz tego skumać?
Dając odpowiedź bazowałem na treści listu. I wiem, że zdarzają się złe cracki do Vegasa albo ludzie nie potrafią tego użyć. Gość nie podał żadnych szerszych informacji, tylko że mu nie działa.
Po tym, jak nie dostał prostej odpowiedzi "gdzie ma kliknąć" wysmażył tekst o ekspertach. Sorry, ale mam w dupie takich userów, też wymagam jakiegoś szacunku.
I pytam co TY wniosłeś dla środowiska vegasowców oprócz opluwania firmy?

Odpowiedz
Żeby nie było - sprawdziłem jedną rzecz, która się czasem pojawiała przy przejściu z wersji na wersję (np. z 10 na 11) - niektóre efekty mimo takiej samej nazwy, trzeba było "zdjąć" i nadać jeszcze raz.
Tutaj to zjawisko nie występuje.
Więc albo masz tak jak mówi Bunch nad oknem preview wciśnięte Bypass FX i ustawione na "All", ale wtedy byłoby tak, że w preview nie ma żadnego efektu, a nie tylko trzech wybranych.
Wszystkie te "efekty" są w vidpcore.dll, być może jest uszkodzony, albo jak mówiłem - crack jest zły.
W pierwszym przypadku pomoże ponowna instalacja ze strony producenta, w drugim - to nie to forum.

Odpowiedz
Witam ponownie
Musze troche o zyciu napisac, bo widze, ze ktos tu juz zaczal, chociaz nie lubicie takich dyskusji. Slusznie, bo to nie to forum. Kazde forum to jednak ludzie, rozni, o roznym poziomie inteligencji i tzw. inteligencji emocjonalnej. Jezeli ktos uzywa slowa "wkurwiaja", to ja sie nie gniewam, ale...
"Pozdrawiam ekspertow" nie mialo byc cyniczne, a jedynie zachecic tych co moga cos na ten temat wiedziec.

Wersje Pro kupilem moze nie potrzebnie, ale za wlasne ciezko zapracowane pieniadze. Nie spie na forsie. Budowalem domki w Norweskich gorach, noszac ciezkie bele itp. w sniegu powyzej kolan i zrywalem sobie kregoslup. Nigdy wiecej.
Ogolnie zajmuje sie grafika 3d, bardzo intensywnie, a mam tez rodzine.
Kupilem ten program bo zalezy mi na jakosci i efektach, ktore chce wykozystywac podczas obrobki mojej animacji. W gre wchodzi compositing, laczenie grafiki 3d i zwyklego video. TU JESTEM NOWY.
Bardzo was szanuje i mam nadzieje ze nie bede zawracal glowy.

Konkrety:
Mialem wlaczony FX Bypassed. Jest ok, ale kiedy daje troche blur to mam ten efekt jakby interlaced. Wszystkie inne efekty dzialaja dobrze. Mam jeszcze jedno video, ktore nie chce sie ladowac.
Mam informacje ze nie zostalo znalezione, a jest na swoim miejscu.
Zainstalowalem program na nowo i nic sie nie zmienia.
Vegas zawieszal sie juz kilka razy, podczas ustawiania chroma key i szukania pliku video.
Odpowiedz
Sprawdź jeszcze, jak masz ustawiony podgląd (zakładam, że projekt jest ustawiony wg plików wejściowych).
Do wyboru masz jakości: Draft, Preview, Good oraz Best. A w każdej z nich, obraz może być generowany: w pełnej rozdzielczości (Full), połowie (half), jednej czwartej (quarter) lub automatcznie (zależy od wielkości okna).

Aby zobaczyć efekty w pełnej jakości (czyli tak, jak po wyrenderowaniu), należy przełączyć się na Best (full).

Co do Video, które się nie wczytuje, to jakbyś podał jego parametry, moglibyśmy powiedzieć co prawdopodobnie jest tego przyczyną (informację najlepiej odczytaj za pomocą MediaInfo).
Odpowiedz