Ustawienie zadań w Sony Vegas i rwanie obrazu
Mam dwa pytania:
1) Co może być powodem tego, że jeśli ustawię wykonywanie zadania renderowania równocześnie w dwóch plikach, to w przypadku występowania wielu ścieżek, a w szczególności przy występowaniu ścieżki z wstawionym tekstem rwie się obraz. Po obrobieniu fragmentu z tekstem obraz wraca do normy.
Nie ma tego przypadku, kiedy robię renderowanie jedno po zakończeniu drugiego.

2) Czy jest możliwe tak ustawić zadania w programie Sony Vegas 11 pro aby wykonywane były po kolei. Chciałbym mu zadać kilka zadań renderowania i pójść spać. Po upływie kilkunastu godzin i obudzeniu się chciałbym mieć pliki gotowe.

Pozdrawiam
Kapital
Odpowiedz
(07-02-2012, 8:48)kapital777 napisał(a):  ...jeśli ustawię wykonywanie zadania renderowania równocześnie w dwóch plikach...

Nie bardzo rozumiem. Odpalasz dwa Vegasy, i renderujesz jednocześnie?
Jeśli tak, to nie rób tego... :)

(07-02-2012, 8:48)kapital777 napisał(a):  ...Czy jest możliwe tak ustawić zadania w programie Sony Vegas 11 pro aby wykonywane były po kolei. Chciałbym mu zadać kilka zadań renderowania i pójść spać...
Kolejkowanie renderingu - jak najbardziej.

Jeśli masz to w jednym projekcie, to za pomocą skryptu Batch render możesz renderować kolejne regiony, do osobnych plików (filmów).

Jeśli masz kilka projektów, to możesz (jeśli mają te same parametry), przeciągnąć do nowego projektu, i renderować również skryptem...
albo za pomocą dodaktów typu: Production Assistant, lub Vegasaur (http://vegasaur.com)
Odpowiedz
Cytat:Nie bardzo rozumiem. Odpalasz dwa Vegasy, i renderujesz jednocześnie?[/i]
Dwaaaaaaaa ?????
Był moment, że odpalałem 4. Tak. Cztery vegasy na jednym komputerze, szedłem spać. Rano już coś miałem. To mi się podobało na etapie prób, wypaczeń i błędów.
Dziękuję za uwagę. Więcej nigdy już nie odpalę równocześnie na jednym kompie więcej niż jednego vegasa.

A równocześnie z renderującym vegasem mogę uruchomić Architekta?
Bardzo proszę o odpowiedź.

Cytat:Jeśli masz to w jednym projekcie, to za pomocą skryptu Batch render możesz renderować kolejne regiony, do osobnych plików (filmów).
Z tego rozwiązania chyba będę korzystał. Jak się go naumiem. Jest instrukcja chyba dam radę.

Pozdrawiam
Kapital
Odpowiedz
Nie no... odpalać możesz ile tylko komputer uciągnie ;) ale nie renderuj jednocześnie...
Odpowiedz
Ja też renderowałem coś z dwoma Vegasami bo jakoś miałem przeczucie, że gdybym skorzystał ze skryptu to rano bym wstał i wypluty przez Vegasa obraz byłby wbrew moim oczekiwaniom. Ale zdarzało się już parę razy, że korzystałem z Batch Rendering. Dlaczego? Bo Vegas nie był w stanie wyrenderować projektu w całości. Nawet wciaganie nowego pliku projektu na oś czasu nie pomagało. Dlatego musiałem koniecznie wyrenderować fragmenty filmu a potem jeszcze raz wszystko do kupy zgrać i wtedy ruszyło dobrze. Bo nie było już efektów tak skomplikowanych na klipach. Normalnie nie dał rady (nawet gdy dochodziło do 100% wywalało błąd - i też byłem zdenerwowany), ale Batch Renderem po minucie renderować mógł.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości