Czarne fragmenty wyrenderowanego filmu
Witam. Mój problem polega na tym, że w wyrenderowanym już filmie, czasem (choć nie zawsze) zdarzają się w nim czarne fragmenty, trwające od kilku do nawet kilkudziesięciu sekund, gdzie obraz jest czarny a dźwięk idzie normalnie.

Nie zawsze się to zdarza, jednak dosyć często i jest to bardzo denerwujące.

Moja wersja SV: 11 (bulid 683) 64 bit
Odpowiedz
Mam podobny problem, tylko że u mnie ma to wymiar kilku-kilkunastu minut...
Zmieniałeś może miejsce plików podczas tworzenia projektu?
Odpowiedz
Nie, nie zmieniałem. Właściwie podczas renderowania zostawiam komputer w spokoju, żeby w miarę szybko i sprawnie to wszystko się odbyło.
Odpowiedz
A jak u Was z wspomaganiem GPU? Oraz z hardware'm? Jaka karta graficzna? Jak ustawiona w Vegasie (wspomaganie GPU)? Jak podczas renderowania? Jak z aktualizacją sterowników karty graficznej?

Pytam dlatego, że często z tym był problem... Jeśli karta nie do końca dobrze sobie radziła z wspomaganie mrenderingu (a dokładnie nie do końca dobrze napisane sterowniki grafiki...), to taki cyrki się działy...

Ale nie jest to pewnik. U Was może być jeszcze inna sprawa.
Odpowiedz
Jeżeli czarne fragment są za każdym razem w innym miejscu albo raz są a raz nie, to u mnie powodem były błędy w kodekach.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
hmmm... zainstalowałem nowe kodeki a czarny obraz jest cały czas... wymieniłem nawet quick time na coś tam zastępczego i też nic... dziwi mnie to że na przykład najpierw odtwarzam sobie w podglądzie kawałek, wszystko pięknie, za chwilę COFAM do tego samego momentu który przed chwilą był ok a ten robi się czarny... dźwięk jest... najczęściej 2 połowa filmu jest czarna...
Odpowiedz
Więc jeszcze raz spytam, jak sprawa GPU?
Na tych "czarnych" fragmentach masz jakieś pluginy? czy czysty materiał z kamery?
Odpowiedz
no moja karta nie powala bo akurat korzystam z laptopa...
AMD M880G with ATI Mobility Radeon HD 4250... przynajmniej tak jest napisane xD nie będę udawał że się znam bo wyjdzie śmiesznie ;p
Ale podspodam mam jeszcze napisane AMD radeon HD 6500M/5600/5700 Series...
Sterowniki staram się co jakiś czas aktualizować więc są na bieżąco...
W vegasie nic nie zmieniałem.
Odpowiedz
Jeśli masz w opcjach video, wpspomaganie GPU, to wyłącz, zrestartuj Vegasa, i sprawdź ponownie.

Rozumiem, że pluginów nie ma na tych evenntach, które sprawiają problem (pytam, bo czasami różne wtyczki mogą robić problmy).
Odpowiedz
nie jestem pewien czy o to chodziło ale w vegasie 10 nie znalazłem w opcjach jakiś tam ogólnych wzmianki na temat tego wspomagania, jedyne co wyszukałem to już przy samym renderowaniu i to tylko przy formacie mp4. Tam zmieniłem na cpu i zobaczymy, wcześniej miałem tam na auto
Odpowiedz