Napisy - "bazgroły" w stylu "Kasia i Tomek"
Witajcie

Jest to mój pierwszy post na tym forum.
Zacząłem właśnie zabawę z vegas. Przestudiowałem już kilkanaście tutoriali i ogólnie wiem jak się poruszać po programie i montować scenki. Kolejnym krokiem to wejście w świat efektów. Nie zamierzam na razie nic wystrzałowego ale coś co pozwoli moim filmikom nabrać innego wymiaru.

Montuję właśnie filmik z sesji fotograficznej (szybkie tempo) i pomyślałem że opisy które chcę wykonoć wyglądały by rewelacyjnie, gdybym je zrobił w stylu napisów z popularnego serialu komediowego pt. "Kasia i Tomek" produkcji TVN, czyli charakterystyczne "bazgroły" , bardzo zależy mi na tych animowanych kreskach jak i samych tekście.

Przykład.

lub ujęcie z kadru
[Obrazek: 7116588.3.jpg?l=1203304840000]

Jak to ugryźć, od czego zacząć, obawiam się że to wyższa szkoła jazdy, ale być może jednak jest to jednak do wykonania.
Odpowiedz
Na tym filmie nic nie widze animowanego. Widzę że tylko dany napis jest na ekranie pokazany przez mniej niż sekunde i potem wchodzi kolejny. Po prostu ktoś wstawia po sobie serie napisów. O to Ci chodzi czy nie?
Bo nie widzę aby napis się np. utrzymywał na ekranie przez 5 sekund i jakoś migotał, zmieniał się, ruszał się (a początkowo myślałem, że o to chodzi).

No to nabazgraj sobie te duperele, serduszka, kółka gdziekolwiek i powsadzaj potem do Vegasa jako obiekt. I ustaw krótki czas trwania. Możesz te bazgroły zrobić w programie graficznym i potem zapisać je same bez zbędnego tła. Do rofmatu TGA lub PNG koniecznie (bo one zachowują przeźroczystość).
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Albo do PSD (jeśli będziesz przygotowywał grafikę w Photoshopie)...
Odpowiedz