Kamera Full HD / Aparat
Witam, zacząłem żywo interesować się kręceniem amatorskich produkcji, takich jak skecze, sitcomy, teledyski, a nawet film fabularny pół metrażowy.

Pomyślałem, że przyda mi się własny sprzęt, a nie ciągle pożyczać od znajomych.

Zastanawiam się nad kamerą - jeśli tak to jaką?
Myślałem nad tą: Sony HDR-XR155

Albo nad lustrzanką + obiektyw do filmów jak np. kolega doradził mi takie coś:

''lustro z funkcja nagrywania filmikow, do zastosowan pol pro. jest to najlepsza opcja. np nikona d90 z kitem 18-105mm.''

Podobno jeden odcinek Dr House był kręcony tym nikonem :)

Pozdrawiam i liczę na porady, mój budżet na tę chwilę to maximum 1500zł

Ja skłaniam się ku kamerze, ale zważywszy na potrzeby rodziny szukam również lustrzanki + kit do filmów.
Odpowiedz
Piszesz, ze maximum 1500 PLN, a podajesz przykłady sprzętu poza swoim zasięgiem finansowym. Przy takiej sumie nie ma nawet co mysleć o lustrzance. Polecam ten wątek:
http://filmowiec.pl/forum/viewtopic.php?...start=1485
Jeśli chodzi o ten odcinek Dr House'a, to był filmowany Canonem EOS 5D MKII ze szkłami EF 24-70L i EF 70-200L IS, więc koszt tego sprzętu to kilkanaście tys. złotych.
Odpowiedz
Głupio zapytam, i obym się mylił, bo wydaje mi się, że jestem kolejną osobą, która zaczyna robotę "od dupy strony". Piszesz:
Cytat:Witam, zacząłem żywo interesować się kręceniem amatorskich produkcji, takich jak skecze, sitcomy, teledyski, a nawet film fabularny pół metrażowy.

Jakby to powiedzieć... Próbowałeś zrobić coś poprawnego technicznie (wartości artystyczne są w tym momencie nieistotne) co ma więcej jak 3 minuty?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Jeśli chodzi Ci o poprawność wykonania, jak ujęcia (tylko z perspektywy 1 kamery), montaż/obróbka, światłem się nie bawiłem - czego żałuję, to tak.

Ale nie wiem po co te pytanie? Jak chcę, mogę kupić kamerę jak Cameron a filmy obrabiać w WMMaker - ja wiem co chcę robić, mam do tego prawo - czy robie to amatorsko, profesjonalnie, czy kompletnie do du*y.
Sprawia mi to przyjemność a zdanie które zacytowałeś, mogłeś źle odebrać: ''od wczoraj mam zajawkę na kręcenie filmów, jaki sprzęt kupić?"
Ale tak nie jest, od 4rech lat jest to moja pasja, najpierw słabym sprzętem jak aparat cyfrowy, teraz pożyczałem od znajomych a nazajutrz chcę kupić własny, bym mógł tworzyć kiedy będę miał pomysł, czas i chęci.

Bardzo proszę o poradę, zapytałem się Was jaką kamerę kupić, żeby nie było tak, że kupie jakiegoś bubla za 1500zł, który jest warty 1000zł a jakość ma jakby był za 500.

Mam nadzieje, że ktoś mi pomoże, bo w mieście mam piękną pogodę a w pobliskim lesie jeszcze nie obudziły się komary.

Pozdrawiam

(06-30-2012, 23:56)efix napisał(a):  Głupio zapytam, i obym się mylił, bo wydaje mi się, że jestem kolejną osobą, która zaczyna robotę "od dupy strony". Piszesz:
Cytat:Witam, zacząłem żywo interesować się kręceniem amatorskich produkcji, takich jak skecze, sitcomy, teledyski, a nawet film fabularny pół metrażowy.

Jakby to powiedzieć... Próbowałeś zrobić coś poprawnego technicznie (wartości artystyczne są w tym momencie nieistotne) co ma więcej jak 3 minuty?
Odpowiedz
Skoro robisz dla przyjemności a inne rzeczy są nieważne w tym momencie to pytanie jest bezzasadne. Każda kamera za 1500 zl to low level, de facto niewiele się różni (no dobra, może trochę...) od kamer typu Camileo za 5-6 stów.
Napisałeś z grubej rury, o teledyskach, filmach, sitcomach. Jedno z nas nie wie, o czym mówi. No i nie odpowiedziałeś - czy nakręciłeś cokolwiek co ma początek, środek, koniec i da się oglądać, że masz takie plany? Samo "zainteresowanie" to trochę mało.
Podsumowując - w tej cenie nic specjalnego nie kupisz. Tradycyjnie - kup coś standardowego - Panasonic, Sony, Canon. Z Panasonikiem uważaj, bo niektóre modele mają niestandardowe gniazdo filtra a pierścień pośredni jest trudny do zdobycia i drogi.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości