Pan/crop na całym filmie - pomóżcie, bo nie mam już siły
Witam,
Problem jest następujący. Otóż mniej więcej znam już vegasa, zrobiłem na nim parę filmów, ale mam gówniany problem i już mnie szlag trafia.
Na film składa się powiedzmy 300 klipów. Chcę we wszystkich na raz zrobić te same efekty i wiem jak to się robi albo dodaje się efekt na całej ścieżce albo na jeden klip i paste event attributes. Spoko to działa.
Tyle, że ja chcę dać w funkcji Pan/crop te czarne paski od góry i dołu tzw. efekt kinowy (to się jakoś nazywało kasze...coś tam :) ) Na ścieżce nie mam Pan cropu, znaczy mam ale nie działa on w ten sam sposób co pan crop w okienku pojedyńczego klipu.
Jak skopiuję jeden klip, zaznaczę pozostałe i dam paste event attributes to cały film się pieprzy, w sensie mam dużo zwolnień i one się niwelują. Obraz samoczynnie przyspiesza, ogólnie robi się kaszanka.
Niech mi ktoś pomoże by dać na cały track te paski w prosty sposób, bo już mnie taka nerwica bierze, że szok.
Mam nadzieję, że coś z tego zroumieliście, bo pisałem lekko w nerwach.
Dzięki z góry wszystkim skorym do pomocy!
Odpowiedz
Zrób kaszetę w jakimś graficznym programie i po prostu nałóż na obraz.
Odpowiedz
kaszety...
Jeśli chcesz przyciąć, po całości, to możesz nawet nałożyć maskę na ścieżkę wyżej (dwa czarne pasy, zrobione choćby w programie graficznym, oraz przezroczystość między nimi... zapisać jako PSD, lub PNG i już...).

Pinto był pierwszy ;)
Odpowiedz
uuu to już problem. wymiary, dopasowanie (rozdz 1980x1080). aż taki kozak z graficznych nie jestem. a czy nie ma jakiejś normalnej funkcji w vegasie?
Odpowiedz
Jakie chcesz mieć wymiary po obcięciu? (lub proporcje)?
Odpowiedz
(06-29-2012, 13:20)adnxxx napisał(a):  uuu to już problem. wymiary, dopasowanie (rozdz 1980x1080). aż taki kozak z graficznych nie jestem. a czy nie ma jakiejś normalnej funkcji w vegasie?
Jest Newblue Videoesentiala2 - letterbox
Odpowiedz
hmmm wymiary renderu to 1080p (1920x1080) ale co dziwne jak wchodze w kwadracik Pan/crop w klipie na lini czasu to tam mam opcje position. I tam zawsze sobie zmieniałem ile chciałem. Docelowo mam 1280 szerokość na 720 wysokość (ps. dlaczego tak, a nie 1920x1080??) Wtedy po prostu height zmieniałem na np. 585 i już wsio. Takie wymiary chciałem uzyskać....

a nie można tego ustawić gdzieś w opcjach tracku? np. track motion...? szukałem ale nie udało mi się dojść do celu...
Odpowiedz
Proszę, mam nadzieje, że pomogłem. Jedna z opcji.
Specjalnie dla Ciebie, na video.

[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Zasadniczo bez sensu Bunch, ściągasz gacie przez głowę w tym momencie. Jeżeli taką metoda, to jeden track z czarnym i po prostu odwrócona maska.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Refleksja która mnie naszła: generalnie jest całkowicie absolutnie bez sensu jest nakładanie kaszet w celu uzyskania "filmowego" efektu.
Wg mnie jedyną słuszną drogą jest w tym wypadku kombinacja:
- zostawić klatkę 1920x1080
- zmienić PAR tak by uzyskać właściwy DAR
- "cropnąć" obraz tak by dopasować się do kadru.

W ten sposób dostaniemy anamorficzny obraz 1920x1080 w kinowym popularnym formacie np. 2.35:1
Niestety YT z tego co widzę i tak zrobi kwadratowy piksel a resztę "cropnie", więc jak ściagniemy z powrotem taki film z YT to dostaniemy nie 1920x1080 tylko 1920x818.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz