szum wiatru - da się usunąć?
Niestety zdarzyło mi się filmować w bardzo wietrzny dzień, na dodatek bez dodatkowgo mikrofonu. Teraz brzmi to fatalnie, wiatr zagłusza dźwięk. Znacie może jakiś sposób na pozbycie się tego szumu?
Z góry dziękuję za wszelką pomoc.
Odpowiedz
Ja nie znam takiego sposobu, wyjściem będzie tu chyba nagranie głosu jeszcze raz.
Odpowiedz
Możesz spróbować programem do audio, który zwie się Audacity.
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
A plugin "Noise Gate"? Jest on w zakładce AudioFX(ikonka efektów na lewej stronie timeline). Nie testowałem, ale wydaje się że to on.
Odpowiedz
Też można, ale z tego co pamiętam Audacity lepiej to wykonywało :O
Nie udzielam odpowiedzi na PW.
Odpowiedz
Mogę zaświadczyć że oba sposoby są dobre i słychać poprawę.
Odpowiedz
postsynchro dzwieku zrobcie :P
Odpowiedz
dzięki wielkie za wszystkie rady :) spróbuję może da się coś z tym zrobić
Odpowiedz
Witam, Audacity owszem usuwa szum ale zniekształca mi dźwięk :( Gdzie popełniam błąd?
Jak skorzystać z pluginu Noise Gate? Zmieniam parametry ale z dźwiękiem nic się nie dzieje...
Odpowiedz
Czy odszumiając w Audacity podałeś programowi najpierw próbkę szumu a potem dopiero całą ścieżkę audio?
Należy też pamiętać, że odszumianie ma sens tylko w przypadku kiedy jest odpowiednio wysoki stosunek głośności dźwięku do pozostawienia względem głośności dźwięku szumu. Inaczej dźwięk będzie zniekształcony i jeśli musi być on użyty, to tylko przy odpowiednio głośnym podkładzie muzycznym.
Nie wiem, czy mówiąc "bramki" mamy na myśli to samo, ale te, które ja znam po prostu ucinają dźwięk kiedy jego amplituda spada do poziomu ustawionego w takiej bramce. To raczej nie zda egzaminu w tej sytuacji.

Nie wiem, jakiej jakości jest ten dźwięk (może jakaś próbka?) ale sugeruję nastawić się na postsynchrom.
[Obrazek: i15.jpg]
Odpowiedz