Efekt oglądanej książki
Nagrałam fragment filmu, który przedstawia osobę przeglądającą książkę. Problem w tym, że jej karty są czyste. Chciałabym zapełnić je zdjęciami oraz tekstem, aby jak najnaturalniej oddać prawdziwość książki i co najważniejsze, aby zdjęcia układały się prawidłowo również podczas przerzucania strony. Czy jest to w ogóle możliwe?
Odpowiedz
Jest możliwe, choć wymaga sporo nakładu pracy z dopasowaniem ruchu bitmap i tekstu do ruchu kartki a potem dobrej kompozycji. Myślę, że czasowo (a może nawet kosztowo licząc zużyte kilowaty) lepszym wyjściem okaże się zrobienie już zadrukowanej docelową treścią książki.
Jeśli jednak koniecznie chcesz zrobić to w Vegasie, to prawdopodobnie jedyną drogą będzie wzbogacenie go o "wtyczki" motion trackingu BorisFX i dłubanie przez conajmniej tydzień/miesiąc z uzyskaniem średniego rezultatu.
Odpowiedz
I generalnie, jak nie zadbałeś o jakieś markery na kartkach tej książki to już w ogóle to ręczna dłubanina. Nie wiem czy nie najszybciej by było wymaskować dłonie i oryginalną książkę i w jej miejsce podstawić książkę (albo część książki) zrobioną w jakimś programie 3D. Wtedy możesz umieścić na kartkach co tam chcesz i zrobić to wygodnie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki bardzo za odpowiedź :)
Odpowiedz
Ciekawe jak efix.
Ja tego w ogóle nie widzę co napisałeś.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
A czego nie rozumiesz Bunch.

Odpowiedz
Jak wymaskujesz i dłonie i oryginalną książkę to wymaskujesz wszystko co widać. I do czego będziesz chciał wtedy podkładać coś w 3D? A skoro masz coś podłożyć co jest w 3D, to w tym trójwymiarze już zapewne będzie gotowa książka z animacją nakładania się kartek i z widniejącymi na jej odpowiednich stronach, odpowiednimi teksturami. Czyli w efekcie zrobi się to tylko w programie do 3D.
Odpowiedz
No i prawie napisałeś to samo co ja.
Robisz całą książkę w 3D, łącznie z kartkami i ich zawartości. Ustawiasz zgodnie z oryginalnym obrazem i oświetleniem, niejako zasłaniasz wersją 3D to co jest na filmie.
Ale książka zasłania także ręce, więc ręce trzeba przenieść warstwę wyżej i ponownie skomponować wszystko.

Odpowiedz
Nie...
Ale co ty chcesz zrobić? Nagrać najpierw POV tego jak ty fizycznie przewracasz kartki w książce a potem włożyć to w nagranie 3D?

Ciekawostka:

Czemu na tym forum nie działają linki z dodanym czasem, które zostały wzięte w tag?

Odpowiedz
Ja nic nie chce zrobić. Facet już ma nagrany film. W miejsce prawdziwej książki trzeba umieścić renderowaną. Tak jak to się robi masowo przy "spolszczaniu" zachodnich reklam proszków i innych takich. Czesem to tylko podmiana obrazka na ściance, czasem całego pudełka.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości