Dynamic RAM Preview-zmiana ustawień
Witam.
Mam pytanie odnośnie zmiany parametrów w opcji Dynamic RAM Preview.Pytanie dołączone na screenie.
http://imageshack.us/photo/my-images/221...viewb.png/

Proszę o pomoc.Pozdrawiam
Odpowiedz
Większa wartość -> płynniejszy podgląd -> mniej pamięci dla Vegasa -> możliwy problem z końcowym renderingiem.
Mała wartość -> gorszy podgląd -> więcej pamięci dla Vegasa -> lepsza praca przy końcowym renderingu.

Zwykle ustawia się na ok. 3/4 pokazywanej przez Vegasa maksymalnej wartości.

Ogólnie, jeśli już masz tyle RAM, to zacznijmy od tego, że zarówno Vegas jak i Windows muszą byc 64 bitowe. Bez tego możesz sobie wpakować 64 czy 128GB RAM i specjalnie nic Ci to nie da...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedź.
Ogólnie, jeśli już masz tyle RAM, to zacznijmy od tego, że zarówno Vegas jak i Windows muszą byc 64 bitowe.
Nie dawno zainwestowałem w kompa oraz zmieniłem system;
-Proc Intel i7 3.4GHz
-Płyta Asrock z68 extreme3
-Karta Graficzna (GTX570)
-RAM HyperX 4x4GB (16GB)
-Dysk SSD 120GB

-system win. 7 64-bit
-Vegas pro10 64-bit

Może ktoś podpowie jak poprawnie skonfigurowac' Vegasa aby wszystko działało tak jak powinno.Co prawda na Vegasie pracuję trzeci rok lecz od strony technicznej jestem jeszcze cieniutki. :(
Odpowiedz
Dysk SSD? I to jest tylko systemowy, czy na pracę z wideo masz jeszcze jakieś "normalne"? Oooo twardziel jesteś. Nieźle.

Specjalnych zabiegów Vegas nie wymaga, Dynamic RAM zwykle można zostawić tak jak producent zaleca. Dla ciut większej sprawności możesz jednorazowo (tzn. po każdej instalcji, update) odpalić (jako administrator) po instalacji program NgenTool w katalogu Vegasa.
Poza tym nic specjalngo, oprócz ogólnych zasad przy wszelkich konstrukcjach do obróbki wideo (dyski, porządek, system bez śmieci i wodotrysków itd.)

Odpowiedz
Dysk SSD? I to jest tylko systemowy, czy na pracę z wideo masz jeszcze jakieś "normalne"?
Dysk SSD używam jako systemowy.Materiały składam na moim starym dysku SAEGATE 500 GB.Trochę mały ale narazie funduszy zabrakło.
Faktem jest to że jest trochę zawalony i pewnie to powoduje że czasem obraz na podglądzie tak jakby się przycinał.Pracuję przeważnie na plikach 1920/1080i. Coś jest nie tak gdyż taki sam materiał puszczałem na moim starym kompie (Win.XP 32-bit, AMD 2,7 GHz 2Gb RAMu) podgląd chodził płynnie(oczywiście bez żadnych efektów idp.)
W nowym kompie montaż jest "średni" lecz sam RENDER końcowy poprostu zapier*ala jak szalony.
Co to może byc'?
Odpowiedz
Na przykład właśnie dysk...

Odpowiedz
Dziś wykonałem eksperyment i skopiowałem surowy materiał z kamery na dysk SSD i na tym dysku odpaliłem w Vegasie.Teraz obróbka to "poezja".Czyli stary dysk wylatuje...
Odpowiedz
Ehmm ten tego, ja wiem, że technologia idzie naprzód, że dzisiejszy dysk SSD to nei to samo co SSD dwa lata temu, ale hmmm... jakbym mógł coś zasugerować, raczej zainwestuj w nowy, szybki "normalny" dysk a nie męcz SSD. No chyba, że Cię na to stać.

Odpowiedz
(06-23-2012, 14:09)efix napisał(a):  Ehmm ten tego, ja wiem, że technologia idzie naprzód, że dzisiejszy dysk SSD to nei to samo co SSD dwa lata temu, ale hmmm... jakbym mógł coś zasugerować, raczej zainwestuj w nowy, szybki "normalny" dysk a nie męcz SSD. No chyba, że Cię na to stać.

A już zdecydowanie odradzam reneder na takim dysku - SSD mają słabość do operacji zapisu i można sobie taki dysk dosyć szybko wykończyć.
Odpowiedz
Jaki model dysku polecacie do zakupu?
Odpowiedz