Obrót zdjęcia w 3D
Witam.

Mam problem z jedną funkcją.

chciałbym zrobić obrót w przestrzeni napisu (format PNG) lub zdjęcia (PNG) i w tym celu zaznaczam Compositing Mode na 3d Source Alpha i naciskam Track Motion. W tym oknie na tej osi zaznaczam sobie te kółeczko na początku, obracam zdjęcie. Potem daję następne kółko gdzie wyprostowuje zdjęcie i niby powinna być już animacja ale na podglądzie zdjęcie moje jest dalej nieruchome. W funkcji Pan/Crop nauczyłem się przybliżać i oddalać zdjęcia a tutaj mi te obracanie nie idzie. Co robię źle? bardzo proszę o odpowiedź gdyż robiłem według tego tutoriala:

kolesiowi to wychodzi a mi nie :(
Odpowiedz
Obejrzyj jeszcze raz tego tutoriala, tym razem uważnie.
Odpowiedz
(06-22-2012, 0:18)garot napisał(a):  Co robię źle?

A co my - wróżki?
Pokaż, jak robisz (wklej plik projektu *.veg) to sprawdzimy. Inaczej to tylko "zgaduj zgadula...".
Odpowiedz
Znalazłem błąd. Rozpocząłem obrót od początku a ten mój obrazek znajdował się w 3 minucie na filmiku i trzeba było przesunąć suwak na tą 3 minutę :) Już wszystko działa bardzo dziękuję :)

Jeśli tylko bym mógł jeszcze spytać jedną rzecz. Jak robię prezentację zdjęć gdzie ich mam powiedzmy 40 i chciałbym zmienić długość ich wyświetlania to na osi ręcznie każdy z tych zdjęć musiałem skracać. czy da się tak zrobić że jedno zdjęcie skrócę i resztę zdjęć jakoś automatycznie dopasować do tego pierwszego żeby tego ręcznie nie robić bo sporo czasu zajmuje?
Odpowiedz
Możesz np zaznaczyć wszystkie zdjęcia, zgrupować (G), i zmniejszyć długość chwytając za końcówkę ostatniego -> i przesuwając z wciśniętym Ctrl (tak, jak się przyspiesza/zwalnia eventy).

Druga metoda: to ustawić w właściwościach programu (Preferences -> zakładka Edit -> "Nwe still image lenght" - wpisujesz, ile sekund ma trwać nowo włożone zdjęcie, a następnie wczytujesz na nowo zdjęcia wszystkie do projektu).
Odpowiedz
Bardzo dziękuję! Bardzo fajne metody i przydatne. Należy się tobie <piwo> :)
Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości