Multicamera editing
Da się jakos ustawic by podczas montowania na wiele kamer, w miejscu gdzie powstaje cięcie (zmiana kamery) tworzyło sie automatycznie przejscie? Czy trzeba jednak za każdym razem recznie to ustawic? Domyśklnie, jest to ostra zmaina obrazu.
Odpowiedz
Nie rozumiem.
To znaczy pewnie się domyślam o co Ci chodzi.
Nie da się. Bynajmniej ja nie umiem.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Jak montujez powiedzmy na 3 kamery(X, Y, Z), leci obraz z kamery X, klikasz na kamere Y i na lini czasu w tym miejscu pojawia Ci sie z automatu cięcie, tyle ze przeskok obrazu jest ostry, a mi chodzi by wskakiwało odrazu płynne przejscie.
Odpowiedz
nie da się automatycznie.
Ale możesz później wszystkie przejścia zamienić na inne - za pomocą doinstalowanego pluginu (tylko teraz nie pamięczam, który ma takie możliwości - musiałbym sprawdzić).
Jakie chcesz mieć przejście?
Odpowiedz
Np. rozszerzenie Timeline Tools.
Odpowiedz
(06-21-2012, 15:57)mateuszszar napisał(a):  nie da się automatycznie.
Ale możesz później wszystkie przejścia zamienić na inne - za pomocą doinstalowanego pluginu (tylko teraz nie pamięczam, który ma takie możliwości - musiałbym sprawdzić).
Jakie chcesz mieć przejście?

nie rozumiemy się, przejscie podstawowoe, jakiekolwiek potem moge sobie przcież zmeinic na cąłym timeline jednym kliknieciem, ale to juz nie problem. Chodzi o to, że po kliknieciu zmiany kamery cięcie wygląda tak jak na screenie 1, a chce by po kliknieciu na zmiane kamery było tak jak na screenie 2. Teraz musze ręcznie klipy na siebie naciągać by miec gładkie przejscia.

Załączone pliki Miniatury

Odpowiedz
Ja to rozumiem.
Tylko że ja sytuację na pierwszym screenie też nazywam przejściem - tyle, że jako "cięcie".
W drugim screenie jest crossfade (automatycznie możesz robić crossfade'y za pomocą klawisza "/" na klawiaturze numerycznej...)
Jak napisałem wyżej, zrób na początek zmiany kamer, a później za pomocą choćby "Timelinel Tools" (darmowy) albo "Vegasaur" (płatny), podmienisz sobie przejścia automatycznie (np. wszystkie cięcia na crossfade'y).
Odpowiedz
no i bajer o to mi chodziło, dzieki;)
Odpowiedz
czyli jak, wystarczył klawisz "/"? czy jeden z dodatków? :)
Odpowiedz
A jak ty to w ogóle zrobiłeś Skender?
Masz obraz streamowany na żywo z kamer i klikasz sobie w Vegasie na dane okienko obrazu z danej kamery i zaczyna Ci z jej źródła na timeline sie pojawiać? Nigdy nie słyszałem o czymś takim w Vegasie.
Co ty właściwie za czynność - i jak - ją robisz?
A widok jednego eventu na timeline podczas multiplikowanego kadru w podglądzie mnie dziwi...
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz