ogień z lufy
Witam,
jak zrobić ogień z lufy pistoletu?
Bo chcę przerobić filmik żeby był coś w stylu gry Battlefield 3. Czyli że widzę ogień z lufy przeciwnika oraz mój.
Odpowiedz
Musisz mieć animacje np. ze strony detonationfilms (coś się za darmo znajdzie), nakładasz na odpowiednie miejsce na klipie, możesz pozmieniać jasność/kolor płomienia, żeby się lepiej wkomponował do filmu, a nie był taki "sztuczny"
Odpowiedz
ja tam znajduje tylko wybuchy i pryskanie krwi a tego co szukam to nie widzę :(
Odpowiedz
Google - > free muzzle flash

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Mam znalezione fajnie ale jak wstawiam np nabój do jakiegoś filmiku to ten nabój jest trochę przezroczysty, idzie jakoś zrobić żeby tak nie było ?
Odpowiedz
Pobaw się trybami komponowania warstw (Compositing Modes).
Odpowiedz
trochę się tym pobawiłem i nie uzyskałem tego co chciałem. Może ktoś wie jak to zrobić?
Odpowiedz
PPM na evencie -> properties -> media - alpha channel - premultiplied. Podejrzewam, że animacja ognia jest na czarnym tle który chciałeś wykluczować chroma keyerem, ale przy animacjach tego typu daje to właśnie podany przez ciebie efekt ;) Jeśli jednak nie w tym tkwi problem to podaj link do klipu z ogniem, spróbuje zobaczyć o co tam chodzi.
Odpowiedz
Zrobiłem tak jak napisałeś i nic nie dało :(
Tamten efekt jest na czarnym tle i mam ściągnięte stąd: http://www.mediafire.com/?cix1txcpz6xqr2k
Odpowiedz
Widzę, że jakiś inteligent przerobił .MOV na .WMV, który nie obsługuje Alpha Channel :) Sorry kolego, ale w takim razie musisz poszukać takich plików w innym rozszerzeniu z alpha channel albo zostaje kluczowanie Chroma Keyer, ale niestety efekty są bardzo mizerne, co zresztą już wiesz ;)
Odpowiedz