Kolejny montaż do oceny.
Zrobiłem film dla jednego teamu, proszę o ocenę montażu :)

Odpowiedz
Zbędny wstrząs na początku. 0:25 jakieś dziwne to przejście, powinno być bardziej płynne albo chociaż obraz powinien być tak wykadrowany, żeby podczas przejścia było widać coś sensownego. Używanie zoomu podczas ujęcia czy to w kamerze, czy podczas montażu najczęściej wygląda fatalnie, więc bez odpowiedniego zastosowania powinno być unikane ;) Ujęcia bez rewelacji. Napisy całkiem fajne, jedyne, do czego mogę sie przyczepić, to są za bardzo statyczne :) Za dużo nawalonych tych efektów pokroju Film Clutters, akurat tutaj (brak jakiejkolwiek korekcji barw) nie wkomponowuje się to w... nic. Muzyka, zwłaszcza w drugiej połowie, bardzo dynamiczna, montaż już niekoniecznie. Niestety przy takiej muzyce przydałoby się, żeby w ciągu 10 sekund było kilka ujęć pod różnymi kątami z różnych odległości, a nie tylko jedno przesunięte Pan/Cropem :) Motyw był całkiem fajny, ale żeby film też taki był, pasowałoby posiedzieć nad tym trochę dłużej, odpowiednio wcześnie dobrać muzykę i zrobić jakiś scenopis, żeby nie improwizować podczas kręcenia. Jeden dzień zdjęć dłużej, ale za to efekt zupełnie inny ;) Aha, jeszcze coś o kolorach. Przez większość filmu panują chłodne barwy, więc wtrącenie czerwonych "zabrudzeń" słabo raczej wypada ;)
Odpowiedz
to mnie wyprzedziłeś :D, montażowo miejscami niewykorzystany potencjał muzyki (-; zbyt jednostajne i statyczne ujęcia (aż się prosiło o jakieś zbliżenia) … efekty nałożone średnio współgrają z obrazem (fakt że aż się prosiło o jakąś korekcję koloru) ogólnie nie jest źle ale mogło by być lepiej ((-;
Odpowiedz
Dodam, że przejście między pierwszą a drugą nutą jest niezbyt trafione. Najbardziej rzuca się w oczy zastosowanie jednego ujęcia i zabawa z Pan/Crop, wiele ujęć z różnej perspektywy dodałoby dynamizmu. Na samym końcu napis "thanks for watching" zupełnie niepotrzebny. Po dobrym filmiku to widz powinien w myślach dziękować autorowi za obejrzenie klipu. Dodam, ze końcówka powinna być bardziej "wybuchowa". Powinieneś zakończyć przykładowo na jakimś uderzeniu bębnem plus napis nazwy team'u. To takie moje 5 groszy :)
Odpowiedz