Problem z przechwytem materiału Z 2 różnych kamer miniDV w SV pro 11
Witajcie, spotkał się ktoś może z problemem przy przechwycie materiału w SV Pro 11 i Movie studio 8 platinum( w obu ten sam problem) z jakością przechwytywanego materiału..... Do tej pory materiał szedł z kart pamięci na dyski i było ok. Musiałem się na chwile zaprzyjaźnić z kasetkami mini DV i pojawił się problem … czy przechwytuje HDV czy SD materiał na dysku i podglądzie przechwytu jest poszarpany i zniekształcony przez całą długość kasety, podpiąłem drugą kamerę sd na innych nowych kasetkach i jest to samo.... myślałem że kasetka do dupy albo głowica w JVC brudna ale 9 kasetek na dwóch różnych kamerach zdaje się wykluczać te tezy. Zmieniłem kabel Firewire 6-4pin na nowy i to samo... możliwe żeby karta firewire padła? albo podkręcenie pamięci w kompie dało taki efekt? jeśli ktoś się spotkał z takim problemem to proszę o sugestie. karta fire wire pod PCI(nie wbudowana w płytę) nie wiem co to za model bo już dawno go mam. Chyba że win8 może stanowić problem?
Odpowiedz
Może stanowić, ale niekoniecznie (w końcu to wersja beta, i może mieć jeszcze jakieś błędy).
Dla pewności sprawdź na innym komputerze, albo chociaż na innym systemie.
Odpowiedz
zapomniałem dodać że podczas zgrywania obraz na wyświetlaczu kamery czysty jak kryształ?? :O

Próbowałem zainstalować starego poczciwego XP na wirtualnej maszynie w win8 niestety jest problem z instalacją VirtualBoxa :D
Odpowiedz
Wydziel osobną partycję, i zainstaluj Windowsa 7, albo XP.
Odpowiedz
Sprawdź pamięci na 99% generują ci błędy i masz taki a nie inny efekt
Odpowiedz
Problem rozwiązany, mpadła karta firewire. Dzięki wszystkim za pomoc, na xp karta nie działała wcale :D, swoją drogą to 8 chyba jest najlepszym systemem jaki miałem, do tej pory (-;
Odpowiedz
8 jest dobra, tylko szkoda, że nie można zrobić uaktualnienia z 7 (tzn można, ale prawie żadne programy nie zostają pomimo zgodności). Ja zaczekam na RTM, albo na wersję pudełkową.
Odpowiedz
Pod jakim niby względem Win8 jest dobry? Metro dyskwalifikuje wszystko na starcie. Szykuje się taka wtopa, że MS jeszcze będzie tęsknił za "sukcesem" Visty.
Odpowiedz
w czym jest dobry?
Po prostu - szybszy.
Metro - po kilku dniach można się przyzwyczaić. Już nawet samo metro mnie nie denerwowało, tylko nie rozumiem, dlaczego METRO ma być głównym oknem po starcie windowsa?
Ps. trochę offtopujemy...
Odpowiedz