napisy "wtopione" - jak najprościej je zrobić ?
Potrzebuję zrobić tłumaczenie do filmu i ciekawi mnie jaki jest najprostszy sposób umieszczenia napisów na filmie.
Tekst ma być "wtopiony".
Czy się to robi w Vegasie normalnie używając Pro titler czy może macie jakieś patenty których używacie do takich zadań (np. pisanie w innym programie i importowanie do Vegasa).

Nie chodzi mi o naukę używania narzędzi tekstowych SV, bardziej o wybór czego użyć żeby było jak najmniej dzióbania.
Odpowiedz
http://vegasaur.com/text-generation-wizard
Ale ogólnie nie zaleca się "wypalania" napisów. Jeżeli tylko można - osobne pliki tekstowe.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Fajny plugin ale na jednorazowa robotę trochę za drogi.
Napisy musza być wtopione bo film jest reklamowy i ludzie nie będą szukać plików tekstowych jak w filmach DVD fabularnych.
Odpowiedz
O ile się nie mylę, możliwość wtapiania napisów w film ma program VirtualDub.
Odpowiedz
A Vegasaur ma (chyba) 30 dniową wersję próbną. Zdążysz...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja sobie wklejałam napisy w programie AVI ReComp, po ich uprzednim przerobieniu z txt do ssa. Program jest bezpłatny dostępny na stronie dobreprogramy.pl.
U mnie na Viście chodził jak burza, ale po zmianie systemu na Windows7 jeszcze tego nie robiłam, więc nie wiem jak się zachowuje pod "siódemką".
Odpowiedz