Jak zrobić podświetlanie napisu w DVD architekt
Dopiero zaczynam zabawę z architektem i na początek potrzebuję
zrobić podświetlenie napisu.
Chodzi o to żeby przy najechaniu kursorem na tytuł ( do niego mam podczepiony film) podświetlił się zanim jeszcze zostanie kliknięty i uruchomiony.
Czy to jest do możliwe do zrobienia w tym programie ?

Chciałbym również umieścić dźwięk w momencie kliknięcia.
Odpowiedz
O ile pamiętam to podświetlanie napisu jest właśnie domyślne. Jeszcze sprecyzuj jakby miało to podświetlenie wyglądać. Proponuję jednak zacząć od zapoznania się z manualem czy helpem, jest to dosyć dobrze objaśnione.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Czytam Helpa i oglądam YT ale na razie nie znalazłem odpowiedzi.
Widziałem podświetlenie już przy samym kliknięciu (jasny prostokąt na napisie)ale nie o to mi chodzi.
Menu wygląda tak że pod każdym tytułem (text only) na głównej stronie jest osobny film.
Zależy mi żeby w momencie najechania myszką (kursorem) na jeden z tytułów podświetlił się on jakoś lub jakkolwiek zmienił.
Tak żeby było wiadomo że coś jest pod tym napisem i oglądający ma wskazówkę żeby tu kliknąć .
Znaczy się napis jest żywy.
Odpowiedz
Text Mask Overlay (wybierasz kolor: 1. po najechaniu kursorem; 2. podczas klikania).
Odpowiedz
Dzięki wielkie za info.
Odpowiedz
Nie wiem czy prawidłowo poczyniłem zmiany ale po wybraniu Text Mask Overlay w moim napisie i zabawie z kolorami dla "Selected button colors" i " Activated button colors" uzyskałem tylko tyle że napis zmienia kolor przy kliknięciu a przy samym najechaniu kursorem nadal pozostaje niewzruszony.

Wykryłem jeszcze że "Preview Current/Disc" owszem odtwarza animacje i pokazuje się "łapka" do kliknięcia napisu ale tylko wtedy gdy odtwarzam animacje za "Loop pointem", jeśli zaś przed nim to w "Preview" nie ma "łapki" i nie da się wybierać.
"End action" ustawiłem na "Hold" więc nie wiem czemu zielony wskaźnik "Loop pointa" robi mi tu jakieś zamieszanie.

Jeśli przesunę zielony wskaźnik na początek timline'a, menu nie odtwarza się w ogóle jeśli na koniec to menu w " Preview " jest martwe.

Czytam tego cholernego Helpa i nie widzę rozwiązania, poradźcie coś się zwiesiłem na jakiejś głupocie..
Odpowiedz
czytaj ze zrozumieniem.
Po pierwsze - na temat loop point - a dowiesz się, dlaczego właśnie przed nim nie ma aktywnych buttonów (czyli podświetleń itd).
Po drugie - jak wpływa End action na reakcję menu itd.
Po trzecie - na temat samych kolorów podświetleń.
Dlaczego "loop point" chcesz przesuwać na koniec? Nie rozumiem, co przez to chcesz osiągnąć. Poczytaj, do czego się stosuje loop point. I uwierz mi - nigdy nie daje się go NA KOŃCU menu - bo jaki to ma mieć sens?
Odpowiedz