Moje produkcje
Z racji , że nie mogę napisać posta w dziale Nasze filmy postanowiłem tutaj napisać .
Tu są moje filmy. Wszystkie zrobione samodzielnie i bez większej wiedzy. Po wakacjach zamieszczę moje kolejne produkcje zrobione już na lepszym sprzęcie i z lepszą jakością myślę.
http://www.youtube.com/user/Koljastrasz/videos
Miłego oglądania
Odpowiedz
Obejrzałem Twoje filmy. Jest trochę do poprawki ale ogólnie przyznam, że jak najbardziej mi się podobały filmy "twórcze" :) Twórz i wrzucaj nowe filmy, z chęcią pooglądam :) Na początek przeczytaj regulamin a dowiesz się wszystkiego :) Tutaj regulaminu należy przestrzegać.

W filmie (Na)Tchnienie rozwalił mnie motyw jak dzwoni telefon a zaraz potem bohater stoi u drzwi wyjściowych. Zawsze tak mam jak znajomi dzwonią z propozycją piwa ;D Wystarczy słowo "halo" a ja już gotowy do wyjścia ;D W monologu z kolega na ławce widać cięcie, którego być nie powinno. Skoro nie jesteście w stanie nauczyć się tekstu na pamięć dla jednego ujęcie możecie podzielić go na kilka. Kiedy było cięcie kamera mogła np. filmować z naprzeciwka aktorów albo mogłeś dać zbliżenie na twarze z tego samego miejsca. Mieliście jakieś mikrofony? O dziwo dźwięk poprawnie kamera zbierała. Widać, że dużo ujęć kręciłeś sam, stawiałeś kamerę i bez operatora filmowała Twoje poczynania. Zabrakło w tym filmie ruchu kamery. Początkowy utwór bardzo klimatyczny ale za to utwór podczas gdy poeta "chleje" jakoś nie pasuje. Niektóre ujęcia (a raczej sceny) zbyt długie. Film w zupełności został by opowiedziany w 4-5 minut. Mimo to jak najbardziej mi się podoba. Widzę, że chcesz i masz chęci do filmowania. Trzymaj tak dalej.

Ludzie Targowiska
Czy to dokument? Bardziej coś w rodzaju etiudy :) Głos narratora jest świetny. Kto to czyta? Znany głos czy Twój znajomy? Fajnie opowiedziana historia. Kto pisał tekst narracyjny? Minusem jest obraz. Kamera lata jak szalona. Bardziej pasowałby mi statyczny obraz, bardziej płynny.

Film promocyjny Liceum... zamysł dobry, gdyby była stabilizacja i lepszy mikrofon byłoby lepiej ale ostatni motyw z filmem Dzień świra nie był potrzebny.

Tydzień starożytny w I LO, tutaj się nie wypowiem. Jestem na nie.

Klipy Untitled... Film dla widzów z Twojej szkoły. Nie dla szerszej widowni.
Odpowiedz
Liceum nr 1
Jak nie zamierzasz robić postsynchoronów to raczej nie nagrywaj przy fontannie :)
Ten przerobiony kawałek Dnia Świra jest słabiutki. I totalnie nie pasuje. Darowałbym go sobie.
Aha, ludzie, czym wy się wszyscy kierujecie dobierając podkład muzyczny do swoich produkcji. Czy tekst piosenki naprawdę nie jest istotny?

Tydzien historyczny
Ogólnie żenuła. Zdjąłbym to z YT bo tylko obciach robi. Ani to fajnie posklejane, ani śmieszne, ani dobrze głos podłożony.

Untitled
Mogłoby być fajne, niektórzy chłopacy świetnie gadają. Ale nie do końca jest przemyślane, za mało zmieniane plany, można było poprawić kolory jak skopałeś balans bieli podczas kręcenia.
Całość ma na moje skopane aspekt ratio.
Pilnowałbym bardzo poziomów dzwięku, by nie było "strzałów w głośnik" w pewnych momentach.

Ludzie targowiska
Szarpnąłeś się na trudną rzecz. Przy takich filmach bardzo moc grają emocje, pokazujesz wtedy zwykle oczy, dlonie, utaj mamy film z cykle "Interwencje", filmowany z ukrytej kamery. Oczywiście rozumiem, że trudno było inaczej.
Jednak w tym wypadku nie wrzucałbym całego fragmentu z widokami miasta, jakoś nie czuję związku z tekstem.

I na konie Nat(tchnienie).
Oczekiwałem, że będzie najlepszy, jest taki sobie.
Film otarł się niemalże o klasyczny film herbaciany, na szczęście skończył się na toalecie.
Fajny początek z tą muzyczką stanowiącą klamrę filmu, ale hmmm troche tego nie wykorzystałeś. Telefon na początku filmu, coś sie dzieje, gdzies koleś biegnie, ale po co? Dostał pracę? Nie, dalej szuka pomysłu, siedzi z kumplem i męczą bułę. Jak już kręcisz takie egzystencjalne tematy to podobnie jak w innych filmach - rusz tę kamerę! są i plany ogólne, i zbliżenia, i różne kąty... A ty jebut, kamera na pałe i do tego jeszcze skaczący montaż.
Gwoździem do trumny był "moralizatorsko nachalny" tekst na koniec. Taki głęboki, że można w nim utonąć.
Ogólnie - to temat samograj, trudno go spieprzyć - Tobie się jednak udało. Można to wszystko było przedstawić o wiele lepiej.
przede wszystkim mniej łopatologicznie, subtelniej. Młody chłopak szukający natchneinia w alkoholu w takiej formie jest poza tym mało wiarygodny. Przynajmniej dla mnie.
Jak już bawisz się w "uczarnobielnienie" filmu to mimo wszystko pilnuj obrazu, tu nie byłem zachwycony jakością.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz