Efekt zakłóceń
Witam,

Mam problem następującego typu. Do klipu hip hopowego potrzebuję tzw. efektu zakłóceń jaki występuje w wielu teledyskach lub na przykład w grze Assassin's Creed. Czytałem, że wsród pluginów NewBlue FX jest coś ale niestety są one płatne. Za pomocą samego SV 11 wątpie żebym mógł coś zrobić. Szukałem na forum ale nie mogłem niczego znaleźć. Chyba, że przeoczyłem. Ładnie proszę o pomoc.
Odpowiedz
Zależy jakie chcesz zakłócenia. SV ma w podstawowym składzie efekt wave i TV simulator, którymi można zakłócać obraz. Efekt jaki widziałem w próbkach rozgrywki w grze, jestem w stanie zrobić wykorzystując efekt starego filmu + glow z dodatkowym manipulowaniem klatkami kluczowymi.
Odpowiedz
O wave i TV simulator wiem, ale nie do końca o to mi chodzi :) Tego 2 sposobu nie znałem, w wolnej chwili wypróbuje.
PS. Co powiecie, tak szczerze o tym?

Robiłem ten filmik ze 2 dni, bo było straszne ciśnienie na czas, ale mam wrażenie, że dobrze wyszło.
Odpowiedz
(06-16-2012, 0:00)szym54jrak napisał(a):  O wave i TV simulator wiem, ale nie do końca o to mi chodzi :) Tego 2 sposobu nie znałem, w wolnej chwili wypróbuje.
PS. Co powiecie, tak szczerze o tym?

Robiłem ten filmik ze 2 dni, bo było straszne ciśnienie na czas, ale mam wrażenie, że dobrze wyszło.

No słusznie prawisz, że masz wrażenie. Dla mnie to troche przebajerowałeś a po trailerze trudno ocenić, straszny chaos.
Ludzie, przestańcie pakować te flashowe przejścia, padaczki można dostać...

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
(06-16-2012, 0:00)szym54jrak napisał(a):  Robiłem ten filmik ze 2 dni, bo było straszne ciśnienie na czas,

No tak, w wytwórniach filmowych zawsze jest napięty grafik.
Odpowiedz
Miałem do wyboru flasha, dissolve to dark albo zwykłe przejścia... wybrałem flasha, bo w oryginale będą ściemnienia, więc będzie próba zaskoku.

Ciśnienie na czas było od strony autora utworu, którym nie jestem...

+ ten robiłem już trochę dłużej (tak niestety są flashe ale były one konieczne)
.
Odpowiedz
A dlaczego były konieczne? Jakim cudem kiedyś montowano filmy i teledyski przy pomocy kleju i nożyczek? Co widzicie złego normalnym, zwykłym przejściu przez cięcie?
[edit] - obejrzalem kawałek tego Assasina, po trzecim flashu wyłączyłem to coś. Nie widzę jakiejkolwiek konieczności błyskania po oczach.

Odpowiedz
Dobrze efix, zapamiętam. Nie używać flashy bo to doprowadza do padaczki. Ewentualnie przed filmem będe umieszczał ostrzeżenie. Obiecuje, że następny będzie z przyciemnieniami...
Odpowiedz
Wystawiłeś film do oceny. Trzeba zawsze liczyć się z krytyką. Koledzy dobrze Ci radzą ale skoro nie chcesz wyciągać wniosków to po co pokazujesz swoje prace?
Odpowiedz
Pewne rzeczy są jak mocne przyprawy. Odpowiednio użyte, dobrane do potrawy podkreślą jej smak i ułatwią trawienie. Nadużyte, cóż...

Odpowiedz