Łączenie projektów: SVPRO11 i SV Movie Studio HD Platinum 11
Witam

Mam zrobiony projekt.
Z tym, że część projektu zrobiona jest w SVPRO11, a druga część w SV Movie Studio HD Platinum 11, a i jeszcze na dwóch różnych komputerach. Ustawienia projektów są takie same.

Uprzedzę pytanie: dlaczego tak? - ponieważ w części zrobionej w SVMS HD Platinum 11 wykorzystane są pluginy z rodziny NewBlueFX, których w SVPRO11 nie mam.
Natomiast w części zrobionej w SVPRO11 wykorzystałam efekty, których z kolei nie ma w wersji STUDIO.

Problem jest następujący:
- jak połączyć te części w jeden projekt?

Nie ma problemu z połączeniem (w SVPRO11) w przypadku gdy wyrzucę wszystkie pluginy z części zrobionej w wersji Studio, ale nie o to mi chodzi.
Chciałabym tak połączyć te projekty, aby wykorzystać efekty użyte zarówno w pierwszej jak i drugiej części projektu.
Czy ktoś może zna rozwiązanie?

Tak sobie pomyślałam, że może wyrenderować obie części oddzielnie do jakiegoś konkretnego formatu i dopiero połączyć je w Virtual Dub, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie.

Każda pomoc mile widziana
Odpowiedz
A dlaczego chcesz je łączyć w VD? Metoda jest bardzo dobra (pod pewnymi warunkami) bo właśnie tak się robi w "dużym kinie". Poszczególne części filmu robisz na różnych programach i później montujesz do kupy. Zrenderuj sobie wszystko co potrzebujesz na tych innych komputerach do avi zakodowanego Lagarithem i dokończ w Vegasie 11.
Jeszcze większy bajer możesz zrobić, jeżeli masz te komputery spięte w szybką sieć i dobre dyski. Wtedy ustawiasz każdy z nich jako frameserver i a całość sklejasz na tym "centralnym". No ale to już kombinacja alpejska.
Wyrenderuj i spoklejaj do kupy poszczególne kawałki.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Kiedyś miałem podobny problem. Miałem jeden ogromny projekt, który zacinał mi się niemiłosiernie. Podzieliłem więc projekt na 3 części, wyrenderowałem do 3 plików a następnie połączyłem programem Boilsoft Video Joiner. Nie zauważyłem najmniejszej różnicy w parametrach jak i jakości video. Sprawdź uprzednio czy ten program obsłuży pliki które będziesz łączyć.
Odpowiedz
(06-14-2012, 14:07)nikita13 napisał(a):  Witam

Mam zrobiony projekt.
Z tym, że część projektu zrobiona jest w SVPRO11, a druga część w SV Movie Studio HD Platinum 11, a i jeszcze na dwóch różnych komputerach. Ustawienia projektów są takie same.

Uprzedzę pytanie: dlaczego tak? - ponieważ w części zrobionej w SVMS HD Platinum 11 wykorzystane są pluginy z rodziny NewBlueFX, których w SVPRO11 nie mam.
Natomiast w części zrobionej w SVPRO11 wykorzystałam efekty, których z kolei nie ma w wersji STUDIO.

Problem jest następujący:
- jak połączyć te części w jeden projekt?

Nie ma problemu z połączeniem (w SVPRO11) w przypadku gdy wyrzucę wszystkie pluginy z części zrobionej w wersji Studio, ale nie o to mi chodzi.
Chciałabym tak połączyć te projekty, aby wykorzystać efekty użyte zarówno w pierwszej jak i drugiej części projektu.
Czy ktoś może zna rozwiązanie?

Tak sobie pomyślałam, że może wyrenderować obie części oddzielnie do jakiegoś konkretnego formatu i dopiero połączyć je w Virtual Dub, ale nie wiem czy jest to dobre rozwiązanie.

Każda pomoc mile widziana

(06-14-2012, 14:23)efix napisał(a):  A dlaczego chcesz je łączyć w VD? Metoda jest bardzo dobra (pod pewnymi warunkami) bo właśnie tak się robi w "dużym kinie". Poszczególne części filmu robisz na różnych programach i później montujesz do kupy. Zrenderuj sobie wszystko co potrzebujesz na tych innych komputerach do avi zakodowanego Lagarithem i dokończ w Vegasie 11.
Jeszcze większy bajer możesz zrobić, jeżeli masz te komputery spięte w szybką sieć i dobre dyski. Wtedy ustawiasz każdy z nich jako frameserver i a całość sklejasz na tym "centralnym". No ale to już kombinacja alpejska.
Wyrenderuj i spoklejaj do kupy poszczególne kawałki.

Więc tak, zacznę od początku:
1/ najpierw wyrenderowałam sobie próbkę filmu w SVMStudio HD Platinum 11 do formatu avi kodekiem Lagarith wersja 1.3.27.
I już na tym etapie pojawił się pierwszy problem, bo plik trwający 2 min waży aż 2,89GB. Doczytałam, że w ustawieniach tego kodeka należy zaznaczyć opcje "Use Multithreading" więc to zrobiłam.

Czy tak duża waga pliku jest czymś normalnym, czy ja coś robię nie tak?

W załączeniu wyciąg z Media Info:
Ogólne
Pełna ścieżka : C:\Users\Komputer\Desktop\probaSVstudio-lagarith1.3.27.avi
Format : AVI
Format/Informacja : Audio Video Interleave
Profil formatu : OpenDML
Rozmiar pliku : 2,90 GB
Czas trwania : 2 min.
Całkowita przepływność bitów : 190 Mb/s
TCOD : 0
TCDO : 1307400000

Wideo
ID : 0
Format : Lagarith
ID kodeka : LAGS
Przepływność bitów : 189 Mb/s
Szerokość : 1.280 pikseli
Wysokość : 720 pikseli
Proporcje obrazu : 16:9
Szybkość wyświetlania klatek : 50,000 kl/s
ColorSpace : RGB
BitDepth/String : 8 bitów
bity/(piksele*ramki) : 4.096
Rozmiar strumienia : 2,87 GB (99%)

Audio
ID : 1
Format : PCM
Ustawienia formatu, bez endiana : Little
Ustawienia formatu, znak : Signed
ID kodeka : 1
Rodzaj przepływności : Stała
Przepływność bitów : 1.536 Kb/s
Kanały : 2 kanały
Częstotliwość próbkowania : 48,0 KHz
BitDepth/String : 16 bitów
Rozmiar strumienia : 23,9 MB (1%)
Przeplot, czas trwania : 250 ms (12,50 klatek wideo)
Przeplot, czas wczytywania : 250 ms

2/ natomiast gdy wyrenderowałam ten sam fragment też do avi, ale kodekiem Xvid - waga pliku jest o wiele mniejsza, bo 93,7MB. Jakość jest trochę gorsza (obraz nieco jaśniejszy), ale niestety na plus przemawia fakt, że mogę odtworzyć ten plik w stacjonarnym odtwarzaczu, czego niestety nie mogę zrobić w przypadku renderingu do avi kodekiem Lagarith. Wyrzuca komunikat: "nieznany kodek" i do widzenia. Nie mam niestety najnowszego sprzętu RTV.
Pozostaje mi więc chyba tylko opcja: Xvid i tyle. Chyba, że jest jeszcze jakieś inne rozwiązanie? Jestem otwarta na propozycje.
Odpowiedz
Tak, to normalne, że plik lagariha jest taki. Zaproponowano Ci taki plik, ponieważ Lagarith jest kodekiem bezstratnym i możesz go w miarę bezboleśnie wielokrotnie "mielić", czego nie można powiedzieć np. o DivX czy Xvid.Jeżeli generalnie chcesz wyrenderować trzy kawałki i potem skleić je w całość,to może do jakiegoś MPEG2?

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Ja bym puścił do MPEG2 (dokładnie te same parametry w trzech przypadkach), a później całość złożył do kupy, i zastosował "No recompressing"...
Odpowiedz
Witam

No i wreszcie się udało. Wprawdzie "zmarudziłam" nad tym prawie pół nocy, ale efekt końcowy jest OK.

Wyrenderowałam poszczególne części projektu z tych dwóch Vegasów do MPEG-2 (tak jak radziliście. Wielkie dzięki efix i Mateuszszar).
Wrzuciłam wszystko do SVPRO11, utworzyłam nowy projekt i ponownie dałam render (ale było OK, bo program już nie robił ponownego renderingu).
Potem wypaliłam sobie płytkę w DVD Architect-cie. No, tu to dopiero miałam "zabawę", ale po przeanalizowaniu artykułu efixa -"Przygotowanie materiału w Sony Vegas PRO dla DVD Architect", udało się i płyta DVD chodzi na stacjonarnym odtwarzaczu jak burza, a jakość jest super.

Dziękuję wszystkim, którzy pomogli rozwiązać mi ten problem. Kolejny raz się przekonałam, że na Was zawsze można liczyć.
Odpowiedz
gratulujemy cierpliwości. Zawsze uważałem, że im więcej się człowiek "narobi"... tym więcej zostanie na przyszłość :)
Pozdrawiam.
Odpowiedz