Disable resample
Witam, przeszukałem opcje ale może coś przeoczyłem. Czy jest gdzieś opcja która po wrzuceniu klipu na timeline automatycznie przypisze mu "disable resample" a nie jak domyślnie "smart resample"?
Odpowiedz
Z automatu - to nie. Ale możesz sobie przypisać skrót klawiaturowy, i zaznaczając wszystkie klipy - zmienić po całości.
Odpowiedz
Ludzie zgłaszali takie postulaty (by zmienić stan domyślny albo dać możliwość ustawiania w opcjach) by w nowym Vegasie dać taki ficzer, ale nie wiem czy sobie to SCS wzięło do serca i coś zrobią w temacie.

Maciej Lewandowski - efix.pl
Odpowiedz
Dzięki za odpowiedzi, spróbuję ze skrótami i przydałoby się żeby Sony nad tym popracowało.
Odpowiedz
A możecie mi napisać, podać przykład, w jakiego typu sytuacjach skorzystaliście właśnie z funkcji "smart" lub "force" resample? Bo co słyszę to tylko wszyscy chcą z tej opcji rezygnować. Sam nawet kiedyś musiałem.
A do czego się przydaje? Czyli w drugą stronę pójdźmy.
[Obrazek: n13.gif]
Odpowiedz
Ja czasami faktycznie przełączałem "z premedytacją" na FORCE. Tak, to cały czas mam SMART, ewentualnie w niektórych przypadkach zmieniam na "DISABLE".
Wszystko zależy od potrzeby. A to, że nie robię filmików z gier, ze zwolnieniami itd. to właśnie główny powód z nieużywania "DISABLE"...
Odpowiedz
No właśnie, przyspieszenia i zwolnienia. O innych przypadkach nie wyczytałem tutaj nigdy jeśli by nie chodziło o przyspieszenie/zwolnienie.
Odpowiedz
A widziałeś, żeby kiedykolwiek ktoś tu robił co innego?
Zastosowanie tych przełączników jest opisane w Helpie. Dla tych, co nie znają magicznego klawisza F1 (czyli 90% forumowiczów) copy/paste:

Cytat:Select a radio button to determine how video frames will be resampled when the frame rate of a media file is lower than the project’s frame rate. This can occur either when the event has a velocity envelope or when the frame rate of the original media is different than the Frame rate setting on the Video tab of the Project Properties dialog.

With resampling, the intervening frames are interpolated from the source frames, much like a crossfade effect between the original frames. This may solve some interlacing problems and other jittery output problems.

Smart resample

Resampling occurs only when an event's calculated frame rate does not match the project frame rate and the project frame rate is 24 fps or greater.

The calculated frame rate takes into account any changes made to event speed with velocity envelope, playback rate, and undersample rate.

Force resample
The event is always resampled, regardless of its frame rate or the output frame rate.

Disable resample
No resampling will occur.

Odpowiedz
Cytat:Dla tych, co nie znają magicznego klawisza F1
A dla tych co nie znają języka obcego?

Wnioskuję, że jak mamy projekt ustawiony na np 29 klatek a w projekcie mamy nagrania z dwóch źródeł, gdzie jedno rejestruje w 25 klatkach a drugie w 29 to te opcje powodują to, że do materiału co ma 25 klatek, zostają sztucznie dorobione 4 klatki ciągle, tak by miał framerate też 29.

Tak?

A jeśli tak to jaka jest różnica w obrazie?
I jakie zadanie ma "Force resample"? Skoro można zabronić mu dorabiać klatki i sprawić by dorabiał gdy jest potrzeba. To po co wymuszać dorabianie skoro to samo zrobi funkcja "smart resample"?
Odpowiedz
No taka jest, że Ci Vegas próbuje bicz z gówna ukręcić, dorabiając je z sąsiednich klatek: "the intervening frames are interpolated from the source frames, much like a crossfade effect between the original frames. "
Mówiąc krótko nakłada na siebie te klatki. Stąd duchy. Biorąc pod uwagę opis techniczny tego - czyli rozwiązanie kłopotów z zachowanie przelotu przy mieszaniu materiałów - moim zdaniem dla większości osób z tego forum nie ma to zastosowania, ponieważ albo od razu kręcą na progresivie (czy zgrywają ekran...) albo usuwają i tak przeplot a potem obrabiają.
Po co force? Jak wskazuje nazwa, Vegas zrobi resampling kiedy uzna za stosowne. Ale z jakiegoś powodu powinien to zrobić a nie zrobił (np. nie odczytał tagów o klatkarzu itd.), to trzeba na nim wymóc o ile jest potrzebne.

Odpowiedz

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości